Gå til innhold
Hundesonen.no

Lov med rotte i buss ?


Josse<3

Recommended Posts

Skrevet

Hei.. Jeg tror den ene rotta er syk. men hvis jeg skal ta den til dyrebutikken , må jeg kjøre med buss.

er det egentlig lov til og ta med ei rotte på bussen ? trenger svar fort! Kan være alvorlig! :D

Skrevet
Hei.. Jeg tror den ene rotta er syk. men hvis jeg skal ta den til dyrebutikken , må jeg kjøre med buss.

er det egentlig lov til og ta med ei rotte på bussen ? trenger svar fort! Kan være alvorlig! :D

Dyrebutikk? Mener du veterinær? Hvis rotten blir transportert forsvarlig(i et sikkert bur) så kan jeg ikke skjønne at bussjåføren skal kunne kaste deg av bussen. Men jeg vet ikke, for jeg har aldri hatt med meg rotte på buss.

Skrevet

Jeg har selv,og jeg vet om andre som har hatt med rotte på buss. Men det er en stund siden nå,er jo faktisk tillatt med hund på buss. Så jeg forstår liksom ikke hvis dem skal nekte rotter tilgang også. Så det er nok sikkert null problem.

Skrevet

Det finnest vel vanskelige/redde/forskrekka bussjåförer som i utgangspunktet vil sei nei til rotter i buss, men eg har aldri hört om det :]

Skal nok gå heilt fint, så sant du har den i transportbur.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
    • Jeg ønsker å gjerde inn tomta. Hvordan gjør jeg det når jeg ikke er handyman og trenger hjelp til det? Er det best å gjerde inn hele tomta eller ikke? Hva har dere gjort?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...