Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny her


mixmaster

Recommended Posts

Skrevet

Hei jeg heter Ole og er 12 år og går i 7. klasse.

Vi har en hund som heter Bruno, han blir 12 år han er en blaningsrase/bastard.

Jeg eier ikke hunden vår alene da.

Jeg elsker hunder og pleier og lese om dem, enten rasebeskrivelser eller faktabøker

om dem. Jeg eide en skillpadde før, men vi solgte den på grunn av at mamma

ikke likte den så godt og det luktet veldig ut av den, jeg var bare 6 år og

kunne ikke rense akvariumet mitt selv heller, men jeg er blitt mer ansvarlig nå da.

Ellers så liker jeg og holde på med andre dyr også. Har passet en kanin i

2 uker en gang, men kunne ikke tenke meg og ha en kanin selv.

Håper jeg kommer til og trives her fremover! :ahappy:

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...