Gå til innhold
Hundesonen.no

HJELP! Er det noen advokater eller smarte folk her?


:)Kine

Recommended Posts

Skrevet

Vi bodde i to år i en leilighet. Kontrakten vår gikk ut på at vi betalte et depositum som var på 2 husleie-beløp når vi flyttet inn, og det depositumet skulle gjøre at vi kunne bo gratis de to siste månedene. Ca 3 måneder(tror vi) før vi flyttet solgte han vi leide hos huset. Vi fikk aldri noen beskjed om noen dato han solgte det eller noe sånt. Vi leverte jo siste husleie til han vi hadde kontrakt med. Nå har vi da fått en faktura fra den nye eieren av huset om at vi må betale de 3 siste husleiene til han. Han sier at Den avtalen vi hadde med forrige huseier ikke tells. Og det var vår feil hvis vi leverte husleien til feil huseier.

Hvordan skulle vi kunne gjort noe annet? Vi hadde jo ikke fått noen beskjeder? Tells ikke husleie-kontrakten vår med den vi inngår kontrakten med?

Dette er bare tåpelig! Vi har betalt alt vi skulle i følge kontrakten! Når de ikke klarer å gi oss ordentlig beskjeder. Hva skal vi liksom gjøre da?

Skrevet

Det er opp til huseier å sørge for at dere har korrekt kontrakt. Ved eierskifte skal også ny depositumskonto opprettes. Det dere kan gjøre er å kontakte tidligere eier og be ham tilbakebetale det dere har betalt i husleie etter eierskiftet slik at dere får betalt ny eier. Be også ny eier om ny kontrakt.

Skrevet

LinKr sier mye smart her. Men bare en liten ting, det er forsåvidt korrekt av den nye huseier å si at den gamle ikke gjelder. Deres avtale med forrige, skal jo klart ikke gjelde den nye. Imidlertid må den gamle huseier returnere depositumet dere har til gode. Når det er gjort, så er jo alt i vater igjen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...