Gå til innhold
Hundesonen.no

Grace og Calypso


Sandra86

Recommended Posts

Skrevet

Siden det ikke går ann å redigere headingen på innlegg lenger (?), så lager jeg en ny

tråd samlet for begge frøknene..

http://dyresonen.no/forum/index.php?showto...mp;#entry313248

Her kan dere lese den tidligere tråden om nakenfrøkna Grace :)

Nå har det seg så at flokken har økt med ett par dyr da :rolleyes:

Først og fremst, den nye kinesfrøkna mi, Calypso.

Hun er en 9 mnd gammel superuber herlig frøken fra Polen.

Jeg hentet henne hjem for ca 3 uker siden, og jeg er storforelsket :)

394_Calypso_lite.jpg

Calypso

424_GraceogCalypso_lite.jpg

Calypso og Grace

305_GraceogCalypso_lite.jpg

209_Calypso_lite.jpg

206_Calypso_lite.jpg

Søsteren min Taz, er fotografen av disse bildene :P

IMG_7554.jpg

IMG_7513.jpg

IMG_9021.jpg

Grace blir snart 2 år, tiden flyr avsted.

Og så må jeg jo legge til de to nyeste kattene i flokken, som kommer fra Tu veterinærklinikk.

Sånn kan det gå når du har ett blødt hjerte:

IMG_7916copy.jpg

Noniq, en superherlig rolig kattefrøken.

IMG_7178-1.jpg

Lille Nello, som har hvert hos oss siden han var 5 uker (dessverre).

IMG_6094-1.jpg

Forandret seg bittelitt, og er enda større i dag (litt gamle bilder).

Så det har skjedd en ting og to her, hehe ;)

Så må vi jo ikke glemme "lille" Hamlet

IMG_5819.jpg

Skrevet

Tusen takk for de hyggelige kommentarene :P

Ja, jeg ser på meg selv som heldig som får bo sammen

med disse herlige dyrene mine :P Alltid liv i leiren her, hehe.

Men nå er det stopp, hehe.. må ta meg av alle sammen også :angry:

Skrevet
Calypso er bare så vakker! Grace er så skjønn at det skulle ikke vært lov :angry: Viste ikke at du hadde nakenpus. Tøffe!

Tusen takk Mushi :P

Joda, jeg har hatt nakenpus i snart 1 år :P Fikk ham hjem 2 desember.

Skrevet

Nakenpusen er nydelig ja! Jeg er allergisk for katter, men når jeg får meg eget hus så skal jeg teste om jeg tåler de nakne :P Må først overtale typen da, han syns de er skumle :angry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...