Gå til innhold
Hundesonen.no

Støvsuger du senga?


Mirai

Recommended Posts

Her får nemlig hundene gå i senga :closedeyes: Og jeg syns et to dager gammelt laken er litt for nyvasket til å byttes, så jeg støvsuger heller senga enn å bytte med en gang.

Er det sært? Har liksom aldri hørt om noen normale folk (altså de uten hund) som støvsuger sengene sine..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eira får ikke lov til å være i senga vår. Men jeg har kaniner der. Det blir jo noen små-hår av de, men jeg støvsuger ikke eller noe. Synes ikke det gjør med såpass lite hår :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

enn støvsuger full av bæsj og tiss :icon_confused:

*ler* Hvis en er litt nedfor en dag, så er det alltid greit å vite at en kan titte litt på sonen og bli i litt bedre humør :o

Og ja Julie, jeg også støvsuger sengen til tider. Men, med de irriterende hårene til Sofus så er det mer resultat i å vaske sengetøyet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Støvsuger jeg på soverommet, så støvsuger jeg senga også.. Sånn ER det bare.. Liker å tro at noen av de derre sengedyrene som bor i madrassene våre forsvinner inn i støvsugeren sammen med hundehårene :icon_confused: Nå har vi bare en hund i senga da, den minste såklart, og hun røyter minimalt men noe blir det jo.. Og med en aussie på gulvet, så får man faktisk hår i senga også.. Uansett om man vil eller ei :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

enn støvsuger full av bæsj og tiss :o

Ser for meg Ane som stapper støvsugeren NED i doen jeg nå da :icon_confused:

Og ja Julie, jeg også støvsuger sengen til tider. Men, med de irriterende hårene til Sofus så er det mer resultat i å vaske sengetøyet.

Jeg har litt problemer med at det er hår i vaskemaskinen min! Hvordan får jeg det ut?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg støvsuger sengen innimellom, det samler seg fort litt hår der... Nå om dagen røyter Norma enormt (tror det nærmer seg løpetid), så derfor har det blitt sengestøvsuging oftere i det siste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skift filteret?

Har man filter i en vaskemaskin?? :lol: Jeg ville tro at man kun sto igjen med det å måtte bruke hånden jeg.. Altså, tørke hånden over trommel osv osv for å bli kvitt hårene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor ligger hårene da? Sambo spør om hårene ligger i trommelen? Hvis ikke kan man skifte filteret, for det er det som fanger opp hår og alt slikt når man vasker klær.

Og såklart har en vaskemaskin filter. Iallefall vår :lol: Og jeg har ikke hår i vaskemaskinen min, bortsett fra i filteret da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg støvsuger senga, eller rister lakenet. Og de fleste vaskemaskiner har et form for filter, den gamle min hadde filter i en luke i bunnen, og det tetta seg ofte med pelshunder, gitt. Den jeg har nå har ikke samme type filter, men har "loskylling" (kombinert vask og tørk) som gjør at en skyller ut alt lo og gugge fra maskina (og dermed tetter sluket om det er lenge siden sist).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor ligger hårene da? Sambo spør om hårene ligger i trommelen? Hvis ikke kan man skifte filteret, for det er det som fanger opp hår og alt slikt når man vasker klær.

Og såklart har en vaskemaskin filter. Iallefall vår :lol: Og jeg har ikke hår i vaskemaskinen min, bortsett fra i filteret da.

Aner ikke. Det er en sånn gammel, gammel vaskemaskin med lokk på toppen og svært få knapper :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Støvsuger alltid senga med tilpasset munnstykke dersom jeg skifter sengetøy. I samme slengen henges jo dyna ut osv. Men hunden får IKKE være i senga, så jeg støvsuger først og fremst fordi en seng samler minst like mye støv som alt annet av møbler, så det skader ikke å rengjøre den litt om man skal legge på nytt sengetøy :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor ligger hårene da? Sambo spør om hårene ligger i trommelen? Hvis ikke kan man skifte filteret, for det er det som fanger opp hår og alt slikt når man vasker klær.

Og såklart har en vaskemaskin filter. Iallefall vår :lol: Og jeg har ikke hår i vaskemaskinen min, bortsett fra i filteret da.

Eh, tørketrommelen min har filter- ikke vaskemaskinen. Den bare "rensker" jeg med å ta hånden over trommelen og trekke det ut av duppedingsen bak en luke i bunnen.. men det er heller ikke et filter, bare en "endestasjon" liksom :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...