Gå til innhold
Hundesonen.no

Speedys og Casper`s resultater:)


Kine Helen

Recommended Posts

Skrevet

Speedy:

13 mnds nice type, but offcourse his imature also a little heavy in mussel. very good eye scull and ears, correckt (ettellerannet) in fact i would not want him any longer and he would lock better as he gaining weigth. he has lots of promise and can be champ one day, but to day is to soon..

premiering: 1 JK, 1JKK, HP, VK.

JEG ER KJEMPEFORNØYD:)

CASPER:

5 mnd good head, big scull, good eye, perfeckt ear, promise of a good body . and sound(tror jeg(stygg skrift)) today the hall is very noicy and he was very brave..

Premiering :

BIM

:D så i dag har vært en god dag i ringen:)

og så vant jo speedy barn og hund med emilie:) datteren til en i hundeklubben:) er sååå stolt:)

Skrevet
Speedy:

13 mnds nice type, but offcourse his imature also a little heavy in mussel. very good eye scull and ears, correckt (ettellerannet) in fact i would not want him any longer and he would lock better as he gaining weigth. he has lots of promise and can be champ one day, but to day is to soon..

premiering: 1 JK, 1JKK, HP, VK.

JEG ER KJEMPEFORNØYD:)

CASPER:

5 mnd good head, big scull, good eye, perfeckt ear, promise of a good body . and sound(tror jeg(stygg skrift)) today the hall is very noicy and he was very brave..

Premiering :

BIM

:D så i dag har vært en god dag i ringen:)

og så vant jo speedy barn og hund med emilie:) datteren til en i hundeklubben:) er sååå stolt:)

Kjempebra med HP på en hund og BIM på den andre :D . Du skriver VK på Speedy, hvilken plassering fikk han i vinnerklassen?

Skrevet

Jippi! :D

Svarer det jeg vet om dagens resultater, jeg :D

Speedy fikk sitt første cert og ble BIR!

Og Capser ble BIR valp! :(

Husker ikke hvordan det var med HP og sånt, men det husker nok Kine mye bedre enn meg :P

Skrevet
Jippi! :D

Svarer det jeg vet om dagens resultater, jeg :D

Speedy fikk sitt første cert og ble BIR!

Og Capser ble BIR valp! :P

Husker ikke hvordan det var med HP og sånt, men det husker nok Kine mye bedre enn meg :(

det er jo helt supert! regner med at vi får mer detaljer av eierene... :P

Skrevet

Her kommer dagens Resultater da:) er SUPERFORNØYD:)

CAsper

Velbal. meget bra hode- bitt. bra skalle, velfylt neseparti, velfomede mørka øgon. utmerket kropp- benstilling. bra vinkler fremme og bak. bra svans rør seg vel med herlige steg:)

Premiering: 1, 1BHK, BIR

Speedy:

Utmerket typ, meget bra skalle. mørka øgon. velfylt nese neseparti, bra hals, meget bra kropp- benstilling. aning lang i lenden. korr beversvans. rør seg vel, herlig stil:)

Premiering:

1 JK, 1 JKK, HP, VK1, CERT, 1BHK, BIR

Ingen av dem ble plassert i gruppa da:) men det gjør INGENVERDENSTING:)

er så super stolt av gutta boysene mine:)

Skrevet
Grattis!!!!! Kjempe bra! Dere var knallflinke i BIG gruppene også! Sender bildene når jeg kommer hjem! :wink:

Du skal få lov til å sende alle bildene til meg også! :D 8)

Hehe... av Cita som sitter bamse :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...