Gå til innhold
Hundesonen.no

Trondheim hundefestival


MarieR

Recommended Posts

  • Svar 106
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine
Skrevet

Kommer ikke inn på sidene dems. Når er det?

Hvis datoen passer så kommer vi nok e av dagene for å se.

Skrevet

Og nett-adressen er? Har planer om å stille Aynï i valpeshowet, dvs oppdretteren skal gå med henne da.. :huh:

Skrevet

Det er 30-31. august på Støren idrettspark.

Callaway skal for første gang leke med de store guttene og jentene, hun blir 9 måneder 12. august. Vi stiller begge dager (schnauzerspesial på søndag).

Skrevet
Det er 30-31. august på Støren idrettspark.

Callaway skal for første gang leke med de store guttene og jentene, hun blir 9 måneder 12. august. Vi stiller begge dager (schnauzerspesial på søndag).

Å, så moro, lykke til! :huh: Men hjelpes meg, er lille Callaway så "stor" allerede? Tiden flyr!

Skrevet
Stor er vel å ta i siden hun ikke er mer enn knapt minimumsmålet :P

Men ja - duverden så fort tiden går...

Ja, jeg mente alderstor og ikke størrelsestor *flir* Tiden går altfor fort, om et par uker blir jo Norma 1 år. Hvor ble tiden av liksom... :lol:

Hva er forresten minimumsmålet på dvergschnauzeren, og får man mye trekk om hunden er liten? Uansett; lykke til!

Skrevet
Hva er forresten minimumsmålet på dvergschnauzeren, og får man mye trekk om hunden er liten? Uansett; lykke til!

Minimumsmålet er 30 cm og det er hun sånn akkurat, men det regnes ikke som grov feil før den er mer enn 2 cm lavere enn standard. Det tolereres mindre dersom hunden er for stor, da er det grov feil dersom den er 1 cm for høy.

Takk takk, vi gleder oss til å få prøve oss med de store (bokstavelig talt) :lol:

Skrevet

Jeg skal begge dager. Har meldt på Bella i åpen klasse. Skal også stille en hannhund og en valp.

Skrevet

hvor skal dere ligge i tr.heim??

Finner ingen plass vi... ( Vet ikke hvor vi skal ligge enda eller.. selv om vi bor så nære.. hehe )

Guest Christine
Skrevet
hvor skal dere ligge i tr.heim??

Finner ingen plass vi... ( Vet ikke hvor vi skal ligge enda eller.. selv om vi bor så nære.. hehe )

Du vet at det er på Støren, ja?

Skrevet

Meldte på i kveld.. Tok begge "gamlingene" mine, Moby og Milla - dvs. de to eldste champ. mine, da de begge konkurrerer for å komme så høyt som mulig på mestvinnende listen i år.

De to yngre av mine har ikke noe der i konkurransen å gjøre, så da velger man "økonomisk" denne gangen..

Ang. overnatting, så tar jeg med camp.vognen - og da er DET ordnet.

Susanne

Skrevet
Du vet at det er på Støren, ja?

ja, men kan da vell få ligge i byen om vi vil eller hvor vi vil ? Har da bil som kjører og sier tut tut :) :)

Kommer på det samme hvor vi ligger, støren, eller i byen, klarer da å kjøre den biten :D Men gidder ikke å ligge hjemme i steinkjer og kjøre tidlig om dagene både lørdag og søndag...

Skrevet

Jepp, da er det klart at Aynï skal på sitt første valpeshow her! Har meldt henne på begge dagene, oppdretteren skal gå med henne i alle fall ene dagen..

Skrevet

Jeg skal innom, Theo skal være med, men kan jo ikke stille min egen rase. Skal se på en venninne som skal stille en whippet valp. Blir morro tror jeg har ikke vært innom en så stor utstilling før jeg. Skal heie på så dere alle jeg :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...