Gå til innhold
Hundesonen.no

Smooth Collie'n Luca


Luca

Recommended Posts

Da er det endelig min tur til å kunne skryte av min vakre hund!

Luca ble overtatt fra tidligere eier nå nylig og han stortrives hos oss.

Han har virkelig blomstret opp og er nå en glad og meget omgjengelig gutt som alltid er klar for litt kos.

Han elsker barn og han er veldig flink i omgang med andre hunder :lol:

Jeg kommer til å trene lydighet med ham og forhåpentligvis får vi prøvd oss på agilitybanen etterhvert også!

Jeg ønsker å rette en kjempestor takk til Luca's oppdretter som har stilt opp så mye for ham og som lot oss ha ham :lol:

IMG_0818.jpg

IMG_0749.jpg

IMG_0770.jpg

IMG_0789.jpg

IMG_0795.jpg

IMG_0802.jpg

IMG_0808.jpg

IMG_0823.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  IW skrev:
Gratulerer :lol: Har dere to stk, søsken? Ser koselig ut!

Kan jeg spørre hvorfor han er omplassert?

Føler det begynner å bli mange korthårscollier rundt her nå, må møte en snart! :lol:

Ja, er to som bor hjemme hos oss for øyeblikket, men søsteren min flytter snart hjemmefra med broren hans, Shabtay. Er veldig koselig, men vi må passe på at det ikke blir for mye herjing, har gått veldig greit til nå.

Ettersom den tidligere eieren er medlem her på sonen lar jeg være å svare på det her i tråden ;-)

Du kan jo avtale tur med søsteren min og hennes en dag! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  IW skrev:
Hvor bor dere? Shabtay er jo også i Tønsberg, så det er jo ikke lang avstand hvertfall.

Kan se for meg det er liv med to valper ja :lol:

Bor på Nøtterøy ;-)

Er nok ikke helt ideelt med to valper samtidig, men det går heldigvis veldig greit med disse to, de har klare grenser og roer seg lett :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Silje S skrev:
Nydelig hund :lol: .. Elsker den fargen der. Blue Merle passer smooth collien helt perfekt!

Tusen takk:D

Helt enig angående fargen, men sobel og tricolor er også ganske fint!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk!

Jeg gleder meg til å kunne bruke klikkertrening, men jeg m å lese noen klikker-bøker først da :icon_confused:

Luca er blitt veldig flink på "sitt", "dekk" og lærer han nå å ligge "død" på sida:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Har ikke tatt noen bilder i det siste, men nå kommer det snart noen bilder av den skjønne gutten min :lol:

Ørene hans har vært teipet ganske lenge nå og igår tok vi den av, ørene hans var kjempefine!

Men nå henger den ene litt igjen så da var det på med teipen igjen. Jaja de er på bedringenes vei ihvertfall :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...