Gå til innhold
Hundesonen.no

Kasko, Lupin og Emmy


Raksha
 Share

Recommended Posts

  • Svar 683
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter åtte år med min fantastiske Lupin så var det slutt. Takk for alt min fantastiske Lupilu       Noen ganger tar livet noen vendinger som man ikke helt klarer å henge med i. Pga samlivsbr

Ett helt år er gått etter at vår umistelige Hottie forlot oss. Ett år, det føles som en dag og det føles som 10 år. Savnet er fremdeles vanvittig stort. Jeg savner henne så det kjennes som det revner

Kan en moderator vææær så snill og endre tittelen på tråden (jada, jeg har rapportert - twice)    --------------- Vi dro på tur til Nordersjøen i går, og for en gangs skyld hadde jeg me

Posted Images

Budal, sørtrøndelag. Ikke så langt fra Støren togstasjon (trur eg). Stefar har hytte der.

Takk takk. :icon_redface:

Hehehe... hvor i Budal har han hytte da... ? Du skjønner det... jeg er fra Kotsøy. :)

Oppvokst sånn ca 100 meter fra der dere tar av mot Budal. (ja, rett ved butikken og H vinduet/Lillerønning snekkerifabrikk) :hug:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ok.

Når dere kjører fra Støren, så kjører dere Rv 30 mot Røros i ca 2 mil. Da kommer dere til Kotsøy. Der tar dere av til høyre (og kjører oppover noen lange svingete bakker) og kjører 2 mil til og da er dere i Budal.

Jeg er lommekjent der oppe (kanskje ikke så rart siden jeg har bodd der i 17 år) og pleide å være på hyttetur i Budal både i juleferien og påskeferien da jeg bodde i trøndelag. :)

Hmm... vi skal kanskje til trøndelag i jula vi også, hadde jo vært utrolig festlig å møtes der oppe. :icon_redface:

Evt så er vi på Rena rett som det er siden gubben har familie der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Næsj, Du stiller jo Elvis, og Krona blir stilt - så da er kullet til Kasko representert bra. Caius og Mocca kommer til å bli stilt, sikkert flere der, så da er kullet til Lupin representert, og to av søstrene til Kahlo stilles, så da er hennes kull representert. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Maren: Haha! Nope. :icon_redface: Skaffer meg bare hunder som ikke mååå stilles jeg. Neida, vi får se - men ikke vedd penger på det. :)

Men skranglebein MÅ stilles! Må nødvendigvis ikke være du som jogger rundt i ringen med han da :) Du kan låne han bort :)

Gratulerer med at lånehund ikke forble lånehund så lenge. Tøfflus er en luring :hug:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men skranglebein MÅ stilles! Må nødvendigvis ikke være du som jogger rundt i ringen med han da :icon_redface: Du kan låne han bort :)

Gratulerer med at lånehund ikke forble lånehund så lenge. Tøfflus er en luring :hug:

Jaja, om noen henter han og tar han med på utstilling så værsågod! Kan tilogmed vurdere å trene han til å stå pent. :) Men foreløpig har jeg ikke mulighet til å komme meg rundt på utstillinger - og da regner jeg med at det brått ikke er så attraktivt å skulle stille han for meg.

Tøfflus er en luring ja. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åj, jeg er virkelig ikke kjent der jeg - bare vært der et par ganger. Skal opp dit i jula igjen, så kanskje jeg klarer å orientere meg litt bedre da. :icon_redface:

Juhuuu! Jeg bor på Rognes :) 5 min før man kommer til Kotsøy, men siden det virket som at du ikke viste hvor noe var henn her oppe *fnis* så gidder jeg ikke forklare mer enn at det er ikke langt unna Budal :)

SÅÅÅÅÅ. da vil Krona veeeldig gjerne hilse på Kasko bror i vinter om du kommer altså! :hug:

Edit: Grattis med valp, han så hærlig ut :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skaffer meg bare hunder som ikke mååå stilles jeg. Neida, vi får se - men ikke vedd penger på det. :)

Det sa hun som kjøpte onkelen også, og gjett hvem som er mest aktiv nå :icon_redface:

*men nei, du må ikke :) *

Tøfflus er en luring :hug:

Tøfflus er en luring ja. :)

Tøfflus har gjort det før hun, bare les historien om Zeta, moren til Lupin *flir*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Juhuuu! Jeg bor på Rognes :( 5 min før man kommer til Kotsøy, men siden det virket som at du ikke viste hvor noe var henn her oppe *fnis* så gidder jeg ikke forklare mer enn at det er ikke langt unna Budal :)

SÅÅÅÅÅ. da vil Krona veeeldig gjerne hilse på Kasko bror i vinter om du kommer altså! :)

Edit: Grattis med valp, han så hærlig ut :hug:

Nå ble jeg brått nysgjerrig. Jeg mener, det er jo ikke akkurat store forhold i Midtre Gauldal, alle "kjenner" alle.

Vi har nok helt sikkert veldig mange felles kjente. Hvor gammel er du?

Raksha: Ikke meningen å kuppe tråden din. :):icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå ble jeg brått nysgjerrig. Jeg mener, det er jo ikke akkurat store forhold i Midtre Gauldal, alle "kjenner" alle.

Vi har nok helt sikkert veldig mange felles kjente. Hvor gammel er du?

Raksha: Ikke meningen å kuppe tråden din. :):lol:

Hehehe :icon_confused: 87 modell, flyttet til bygda for 3 år siden, (bor i det røde lille huset rett over blomsterbutikken til Karin) felles bekjente har vi helt sikkert! Finner meg på Facebook: Ingrid Marie :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:D ikke hold pusten... :lol: Men tror han har en søster som fremdeles trenger et hjem. :D

Fint du skrev senere at alle var solgt.... oooog at jeg har en sambo som nekter å ha tre hunder.... oooooog at fornuften innimellom trenger gjennom hos meg.

For noen år siden syns jeg ikke disse "beinrangelhundene" var noe å se på i det hele tatt. Nå er jeg bestemt på at jeg EN GANG skal ha en myndetype av en hund. Om det blir saluki eller whippet er jeg ikke sikker på. Men jeg SKAL ha en ribbeinshund! Har vel strengt tatt en tispe jeg har lyst på valp etter også... Og tar jeg ikke feil skal hun parres på neste løpetid..... :)

*peke opp på de første linjene jeg skrev igjen*

Men gratulerer med lukis Rak!! Gleder meg ikke noe mindre til å komme på besøk nå!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...