Gå til innhold
Hundesonen.no

Kasko, Lupin og Emmy


Raksha
 Share

Recommended Posts

  • Svar 683
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter åtte år med min fantastiske Lupin så var det slutt. Takk for alt min fantastiske Lupilu       Noen ganger tar livet noen vendinger som man ikke helt klarer å henge med i. Pga samlivsbr

Ett helt år er gått etter at vår umistelige Hottie forlot oss. Ett år, det føles som en dag og det føles som 10 år. Savnet er fremdeles vanvittig stort. Jeg savner henne så det kjennes som det revner

Kan en moderator vææær så snill og endre tittelen på tråden (jada, jeg har rapportert - twice)    --------------- Vi dro på tur til Nordersjøen i går, og for en gangs skyld hadde jeg me

Posted Images

Søte lille bartedyret :D Neste gang jeg ser henne har hun vel blitt kjempesvær...

Takk. ;) Hehe ja, er vel en ørliten fare for det. Hun vokser visst hele tiden, blitt dobbelt så stor på de fire ukene jeg har hatt henne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk. :) Hehe ja, er vel en ørliten fare for det. Hun vokser visst hele tiden, blitt dobbelt så stor på de fire ukene jeg har hatt henne.

Hvor høy/tung er hun nå sånn ca? De store rasene vokser jo så fort :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rekker meg snart til kneet, og veier 10,8 kg. :) Stoore lille jenta mi. :)

Så stor og likevel så liten! :) Vi måmåmå få treffe henne en dag, jeg har nemlig en frøken her som vil leke med andre krokodiller... "Storebror" er nemlig ikke kul, for han vil ikke tygge tilbake, hilsen Norma *flir*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har kosa oss med bading i dag og. Lille krokodillen syns vann er veldig spennende, men tør ikke svømme helt. Men hoppe rundt og være mongo er bra, og ikke minst, plage lille T.

2703691093_ecff01119e.jpg

2704513802_bb700fbc31.jpg

2704513062_89ae544dc3.jpg

2703688739_34fe5be5fb.jpg

Tingeling er ganske overbevist om at sånne bustete svarte fysaker er unødvendige og prøver å fortelle det til meg

2703696561_457eb7e245.jpg

Amigo på sin side, har et mål i livet: Redde alt som flyter i vann.

2703697885_99491eb712.jpg

2704526932_2c7dc021b0.jpg

"Har deg!"

2704523496_406c23c3dd.jpg

"Hold deg fast..."

2704522848_a4a1705a6a.jpg

"Snart trygg nå"

2704524448_550bdea73f.jpg

"Der ja, nååå er du trygg!"

2704525286_3b63ca1458.jpg

Man kan riste og redde samtidig, fortenk:

2704528434_2f75fd9e84.jpg

Som en god livredder, så må man passe på at folkene ikke får heteslag, det forebygges best ved at man dynker pelsen i vann, velger ut et passe varmt offer, og går bort og gjør sånn her:

2704526196_24db76325f.jpg

"Må. Redde. Pinnen!"

2704522120_109af345bb.jpg

Kahlo glemte seg litt, og flaksa etter Amigo, og vips, der ble det dypt!

2703713351_9b87709e03.jpg

2704515420_292bffa90c.jpg

"IKKE le!"

2703693075_7f9606f415.jpg

"Skal gi dere noe å le av, jeg..."

2703694039_e012fc3849.jpg

Sliiiten liten krokodille

2703696035_7f8802cc0a.jpg

2703695003_fd83b65ac8.jpg

Herlig tur, og herlig sliten valp. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har fått Siri-bein :wub:

Ellers, grattis med første svømmetak. Veldig frivillig skjønner jeg :lol:

:D Ja, hun ble skrekkelig langbeint plutselig.

Skrekkelig frivillig og ikke så rent lite skummelt. :D Sånt skjer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen innslag fra meg også. :wub:

Noen rævva bilder jeg tok. :lol:

Jeg er Kahlo. Jeg er langbeint.

2704717060_2989ef8951.jpg

Og jeg kan også slappe av.

2704718070_8fd96e98a1.jpg

Jeg går i råååååsa.

2704719050_2a7d4793de.jpg

For råååååsa er kewl.

2703895521_4c0f2e9ee1.jpg

Jeg er søtere enn søtest.

2703896631_a5f554243a.jpg

Jeg kunne nesten blitt kalt Blygen.

2703897887_448a5e23e5.jpg

Jeg liker å drite ut småbikkjer.

2703898939_c2cfe7a8ae.jpg

Kun fordi de er teite, og liker å bli driti ut.

2703899989_dcf8f2204b.jpg

Denne bikkja var enda teitere. Han synes det funker best med fred i verden. Fred er kjipt!

2703901007_01b3a8fcba.jpg

Jeg går fortsatt i råsa, og det bør vise nok til at jeg helt ærlig tror på fred! Helst den grønne typen. Dere vet. Greenpeace.

2703902295_4fa6875882.jpg

Hey, apropo denne fredsduden. Hva er greia med å slenge dritten sin rundt på den måten? Forsøpling! Krise! Verdensproblemer! Ai!

2703903297_d022c6b23e.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...