Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk skal dere ha Takk Joda han er en snill gutt, selv om faenskap blikket er en smule vanligere hos ham enn det du ser på bildene her

Så utolig gode bilder! Nydelige hunder også. Belgerklem Fine Luno!

Bravoen var noe for seg selv han og, fine gutten.. Og det er noe med de store klumsete guttene som blir helt som smør og sååå forsiktige når det kommer valper i nærheten.. Trekker litt i hjertetråde

Skrevet
Så utrolig vakker! :lol: For en pels!

Tusen takk =D Jo er spent på hvordan pelsen blir når han vokser litt til, er begynt å vokse sakte men sikkert ut igjen etter røytingen =)

Nydelige Luno'en :)

Tusen takk sier Luno :D

så gooo! ha ha han har teken på langline ja! :D

Noe må man jo finne på i all den gøye snøen når dustedamen bare står og tar bilder :)

  • 3 months later...
Skrevet

Da er det vel på tide å oppdatere litt her =) Siden sist har tassen blitt røntget med A både foran og bak, blitt øyenlyst med diagnose mistenkt for kortikal katarakt (endelig svar om 6-12 måneder), og har vært på 3 utstillinger, 2xHP og 1 blå. Ellers har han blitt målt til nesten(!) 63 cm, så jeg har visst ikke dvergbelger likevel som fryktet (han er helt passe syns nå jeg ;))

Her er noen nye bilder av lille skjønne trollet:

Kan stå fint ihvertfall noen sekunder :x:

mars7-09oppst_6155.jpg

mars7-09oppst_6128.jpg

mars7-09oppst_6132b.jpg

Og så noen av lille skrullen der han viser at han slettes ikke trenger andre enn seg selv og litt tyggebeinsrester for å ha det gøy... Rare dyret :yawn::

apr8-09_7162.jpg

apr8-09_7163.jpg

Kan kaste beinet selv han :):

apr8-09_7173.jpg

apr8-09_7197.jpg

apr8-09_7232.jpg

apr8-09_7259.jpg

apr8-09_7261.jpg

apr8-09_7312.jpg

Guest Belgerpia
Skrevet

De bildene var rett og slett geniale - knallbra *ler*

du vet du har belger når liksom... jeg mottar gjerne ett par av de til BB, vi trenger jo litt underholdningsbilder der også......

Skrevet
Artige bilder :x

Haha, kjempekule bilder! :yawn:

Hahaha, så søøøt han er :x Vakker og, skikkelig flott gutt!

Skikkelig fin gutt! Og nydelige bilder :x

Tusen takk alle sammen :P

De bildene var rett og slett geniale - knallbra *ler*

du vet du har belger når liksom... jeg mottar gjerne ett par av de til BB, vi trenger jo litt underholdningsbilder der også......

Tusen takk, og belgere er noe for seg ja når de finner ut de skal lage egen underholdning :) Skal gå gjennom bildene i morgen for å se hvilke av originalbildene som trenger minst redigering, ikke alltid like lett å holde kameraet rett når man rister av latter :P Har noen andre av små 6-ukersbelgere i dag jeg skal gå igjennom, så kan være du får noen derfra og.

*ler* Kule bilder av en helsprø gutt!

Hehe, takker så mye. Han er mors lille skrullegutt til tider ja, men rimelig festlig å ha i hus ;)

  • 8 months later...
Skrevet

Den 10.12. ble lillegutt hele to år (fortsatt en stor baby da :)). Siden siste oppdatering har han vært i Sverige og bestått anleggstest gjeting, fått et til cert (og et par til blå :wub:) og gått MH (skjønner plutselig hvor dårlig jeg er på å oppdatere denne tråden :)). I går ble det en noe forskinket fotoshoot siden været ikke var allverdens på bursdagen, men her kommer det noen bilder av verdens søteste lille skrullerull som får meg til å smile hver eneste dag :flowers::

Søtnosen:

4181286607_7ee69c19a4_o.jpg

4181286717_067007beb9_o.jpg

Fine marken:

4181286769_201380cff0_o.jpg

Står og drømmer? :)

4181287273_fde9b9255e_o.jpg

Juhuu:

4182050868_16b2045033_o.jpg

4181287521_e766e2cdd7_o.jpg

Skrevet

Wee, så fin han er! :wub:

Leste tråden nå, fikk dere svar på øye diagnosen? :)

Tusen takk :flowers:

Jeg har ikke fått ham øyenlyst igjen enda, tenker å ta ham med til østlandet sen vinter siden noen snakket om at Ellen Bjerkås var dyktigst. Øyenlyseren første gang sa vent 6-12 måneder så da lar jeg det gå nærmere 12 for å være sikrest mulig på at det ikke er en utvikling om hun nå ikke finner noe mer. Er litt for spennende det her syns jeg da..

Skrevet

Vakre, herlige Luno! Rinalina gleeeeder seg til å få herje med ham (og jeg gleder meg til å få hilse på dere begge).

Også krysser vi fingrer og poter for at alt er i orden med øynene til godgutten :flowers:

Skrevet

Vakre, herlige Luno! Rinalina gleeeeder seg til å få herje med ham (og jeg gleder meg til å få hilse på dere begge).

Også krysser vi fingrer og poter for at alt er i orden med øynene til godgutten :)

Tusen takk, og Luno gleder seg og til å møte Rinaen i rl (så langt har de jo bare flørtet over nettet :)). Skal bli kjempekjekt å se dere begge :wub: Og finger/potekryssing blir satt stor pris på, bare ikke sitt med dem sånn i ett fram til han skal øyenlyses for det høres noe upraktisk ut :flowers:

Skrevet

Belgerlykke :lol: Fine vakre gutten :blink:

Hehe, ja absolutt.. Lykken er en mark å løpe på samt noe man kan slenge rundt i kjeften :aww: (Eneste bedre er om man har en annen firbeint der man kan erte med leken :thumbs:)

Fin gutt :aww:

Luno er bare så fantastisk vakker!

*gleder seg til å få seg sin egen lille belgerdyr*

Tusen takk alle tre :banana:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...