Gå til innhold
Hundesonen.no

Ville du sett din hund blandt hundre andre?


Wheaten terrier

Recommended Posts

Skrevet

Hvis din hund var sammen med mange av samme rase, la oss si hundre, hadde du da sett hvilken hund som var din? Hadde hunden kommet når du hadde ropt på den?

Hadde den gått bort for å hilse, om det da (ganske usannsynlig, innrømmer d :P ) hadde vært 100 av samme rase som lekte rundt på et jorde f.eks.?

Skrevet

Ja, den hadde gått bort :P

Hmm.. DEt er mange i kullet til Mona som er kliss like henne, så jeg er usikker på om jeg ville sett forskjell før jeg har sett dem nå i levende live :?

Skrevet

Jeg skulle nok greid å plukke han ut av en gruppe BCer (om alle var brune også), han har jo tegninger og flekker på enkelte plasser som ikke alle andre har lixom :P

Men litt tid hadde jeg nok brukt på den jobben, hvis det løp 100 brune BC'er rundt på et jorde lixom :P

Skrevet

jaaaaaa...

for hun har et spesiellt bless som ingen er lik henne!

Det kan være noen som er nesten like, men hadde kjent igjen jenta mi med en gang!

Skrevet

Wheaten terriere har jo omtrent samme farge alle sammen, noen lysere noen mørkere, så jeg hadde nok brukt litt tid på å finne henne ja...

Og hun hadde nok lukka ørene når jeg hadde ropt, og hun hasdde garantert sprunget bort dit om hun hadde vært løs :roll:

Skrevet

Tror jeg ville ha kjent igjen min hund. Hun er så langbeint og slank iforhold til mange andre, så har hun en hårfri flekk på siden etter fettbyllen :P og så lyder hun navnet sitt.. Og så kan hun så mange artie triks. hehe så hadde nok funnet ut hvem ho var :P

Skrevet

Ja har ikke sett NOEN pommer som er veldig lik på Pito til nå så jeg hadde ikke hatt noen problemer med å se hvem som var henne.

Hun hadde nok lukket ørene hvis jeg hadde ropt men da hadde jeg bare ropt "nammenamm!!" og da hadde hun komt som et lyn *muhaha* :P:P

Skrevet

Hei!!

Ja eg er 100% sikker på at eg ville kjent Bella att, blant 100 andre sheltiar, ikkje noko problem.

Men om ho hadde komt når eg ropte er noko anna..

Skrevet

ikke sjans! :P jeg har problemer med og skill ask og broren caro på hundetref jeg! ebda de er egentlig ikke like..ser det jo visst de står i ro, men visst de løper ser jeg det ikke, har ofte gått bort til caro og sagt, hei ask! :P

Skrevet
Hvis din hund var sammen med mange av samme rase, la oss si hundre, hadde du da sett hvilken hund som var din? Hadde hunden kommet når du hadde ropt på den?

Hadde den gått bort for å hilse, om det da (ganske usannsynlig, innrømmer d :P ) hadde vært 100 av samme rase som lekte rundt på et jorde f.eks.?

Jeg hadde visst hvem som var Odin, ja... :P -enten hadde han vært den som hadde bjeffet høyest, for å få de andre med seg i lek,eller så hadde jeg vært sikker når det kom et brunt lyn galloperende,for å skrense inn i meg, sjekke at jeg var ok,og så ta sats et sted oppå meg (for jeg får som regel overbalanse av at han kommer mot meg i 190), og fly avgårde igjen... :roll: :P

-hadde så 100 stk vært bundet på rekke og rad, hadde det vært enda lettere....-Odin hadde vært den som hadde slitt seg...lille mammadalten..hihih

Skrevet

Tinka har overbitt og derfor mye slankere/spissere hode enn mange andre labradorer. Og Tinka hadde nok kommet når jeg hadde ropt, hvis hun bare hadde fått rast fra seg litt før jeg ropte. Men det spørs om ikke alle hundre hadde kommet. Delvis fordi tjue av dem sikkert ville hatt samme navn som Tinka, og delvis fordi de åtti andre er nysgjerrige og har lyst på mat. Haha.

Skrevet
Men det spørs om ikke alle hundre hadde kommet. Delvis fordi tjue av dem sikkert ville hatt samme navn som Tinka, og delvis fordi de åtti andre er nysgjerrige og har lyst på mat. Haha.

:P:P

Skrevet
Men det spørs om ikke alle hundre hadde kommet. Delvis fordi tjue av dem sikkert ville hatt samme navn som Tinka, og delvis fordi de åtti andre er nysgjerrige og har lyst på mat. Haha.

Hæhæhæ! :cry::cry:

Skrevet

Jeg hadde helt klart kjent henne igjen ja. O

Fordi,

1: Hun er gul

2: Hun er liten og slank

Og hun ville kommet på innkalling fordi:

1: Hun kommer på fløytesignal, noe 99% av de andre hundene ikke gjør

2: Hun er Lisa :cry:

Skrevet

Jeg ville kjent igjen Solo uten problemer. Hun er så ulik alle de andre tollerene jeg har sett, hittil iallefall. Hun er liten, har veldig mørk pels og har veldig rett og fin pels som ikke er så veldig lang(iforhold til mange andre tollere). Og så tror jeg ikke det er så mange som heter Solo heller.... :cry:

Skrevet

jeg liker å tro at jeg hadde klart å se hvem hun var blandt 100 hunder, men er ikke helt sikker.... og om hun hadde komt når jeg ropte, ja det tror jeg faktisk hun hadde gjort. :cry:

Skrevet

Er sikkert på at jeg hadde kjent igjen min hund blandt 100 av samme rase. Vi har ofte treff i hundeklubben min, og der pleier det å være et pent antall av hunder som vi pleier å slippe løs i en stor innhengning, og det har aldri vært noe problem å plukke ut min hund. :wink:

Skrevet

Blant en gruppe BC'er - null problem- han har veldig spesielle tegninger og kroppsform.. blant en gruppe alskan huskies derimot.. hehehe

Skrevet

Japp! :cry: Romeo hadde nok vært blant de eneste som hadde hatt Afro! :cry:

Også hadde han gått for seg sjøl i motsatt retning av alle andre. :cry:

Hvis jeg hadde latt'n løpe i 10 min og hadde godbit og klikker med meg hadde han nok kømmi :cry:

Skrevet

Jeg hadde ikke kjent igjen Ero i en gruppe på 1oo sort/sølv dvergschnauzere. Men jeg er ganske sikker på at han hadde kommet når jeg roper på han, bare han har fått sprunget seg sliten først.

Skrevet

Jeg hadde nok kjent igjen Chessea, i og med at hun har 4 hvite poter. Men jeg hadde aldri verden fått henne til å komme på innkalling. Det er hun absolutt ikke flink til.. :cry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...