Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør dere når hunden er skitten?


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Hva gjør dere når dere har gått tur med hunden og det er GJØRMETE ute...Hunden er skitten og våt.

Spyler dere den og tørker den?

Driter dere i det?

Lar dere det tørske og børster det ut etterpå?

Selv så spyler jeg henne i dusjen og tørker etterpå. Men hvis det ikke er så masse så tørker det så børster jeg det vekk etterpå...

Skrevet

Aldri vært borti den situasjonen... men om hun er litt skitten etter regn osv har jeg pleid å tørke av henne det verste med et håndkle (som hun selvfølgelig henger seg fast i mens jeg tørker :roll: )

Skrevet

med mindre det er saltvann i pelsen lar jeg skitten tørke og børster av. pelsener kjekk, gjørme"sitter ikke" iden .. :P men har vi vært i fjæra så tar jeg han i dusjen ja.

Skrevet

Hei!

Her blir Bella dusja og tørka. Med ein lang sheltiepels hjelp det ikkje å børste ut skitten etterpå!

Skrevet

Spørs hvor skitten han er. Er det bare litt så tørker jeg han og børster vekk skitten. Men er han veldig gjørmete så er det rett i dusjen å spyle av beina.

Skrevet

de ligger i gangen til de er tørr og da har som regel skitten falt av av seg selv, og det som da ikke er vekk børster vi av :wink: fint med skitavstøtende pels ja

Skrevet

Mine hunder liker ikke å bli skitne... så hvis det er mulig så går de helst rundt gjørma :P Men hvis de nå blir skitne, så bærer det rett i dusjen :P

Skrevet

Buster tørker selv å får en overhaling med børsten hvis det er noe...

Er det x3mt så bærer det i dusjn, bare lunkent vann, ikke såpe eller shampoo...

Men buster er så gla i å vaske seg selv ate...... :P

(of topic.... Jeampi : vet ikke om du ser det selv men banneren/signaturen din er for brei, den er 581x... så texten din kommer utenfor ruta noen ganger.. )

Skrevet

Er hunden full av sand og gjørme, så spyler jeg av han all lorten i dusjen, og tørker han fort med et håndkle, så tørker han resten selv (helst etter å ha hoppet og rullet rundt i senga mi, så den er klissvåt, hihi..)

Skrevet

Kommer an på hvor ille det er, men som oftest holder det å tørke henne med et håndkle. Det er mye bedre å vaske et ekstra håndkle enn å ha lukta av våt hund i huset, hehe. Men er det alt for ille så spyler jeg henne enten i hageslangen ute eller i dusjen.

Skrevet

Det er ikke ofte mine hunder blir skitne, rett og slett fordi de prøver å unngå gjørmehull :P Skulle de derimot bli skitne så spyler jeg av dem i dusjen :P

Skrevet
Buster tørker selv å får en overhaling med børsten hvis det er noe...

Er det x3mt så bærer det i dusjn, bare lunkent vann, ikke såpe eller shampoo...

Men buster er så gla i å vaske seg selv ate...... :P

(of topic.... Jeampi : vet ikke om du ser det selv men banneren/signaturen din er for brei, den er 581x... så texten din kommer utenfor ruta noen ganger.. )

nei det har jeg ikke sett :? Takk for at du sa fra! Skal ta og fjerne det :wink:

Skrevet
Det er ikke ofte mine hunder blir skitne' date=' rett og slett fordi de prøver å unngå gjørmehull :P Skulle de derimot bli skitne så spyler jeg av dem i dusjen :P [/color']

Hehe ja Pito er en dærten liten dame som helst ikke skal bli skitten på de "vakre små potene sine" men av en eller annen grunn s blir hun alltid skitten likevel :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...