Gå til innhold
Hundesonen.no

Finsk lapphund.


LindaM

Recommended Posts

Skrevet

Hei, Hei :)

Jeg er blitt veldig forelsket i Finsk Lapphund.

Jeg trenger litt hjelp til å finne en oppdretter som har valper, eller får om ikke så veldig lenge... (helst som har nå)

Vel, det største kravet er vel at foreldrene har godt lynne, at de er gode og friske og at jeg liker utseendet på dem (utifra rasestandaren).

Fargen er ikke noe jeg bryr meg noe særlig om, for jeg synes det er veldig mye viktigere med et godt lynne og at valpen er generelt frisk, og svarer til rasestandaren.

Har titten mye på oppdrettere(på nettet vel og merke.) både i Norge og Sverige.

For en vakker hund! :)

Jeg kontaktet kennel Mallalasse, men der var alle valpene allerede bokket...

Jeg skal ha en tispe :)

Noen som kan hjelpe meg^^?

Linda.

Skrevet

Du kan jo søke her, det står en rekke nedover med Finsk lapphund oppdrettere. Jeg vet ikke

om noen oppdrettere som er veldig flinke med den rasen, sorry.

Skrevet

Men det er garantert flere kenneler i Sverige som har tisper. Tispene her i Norge blir fort bortbestillt. Noen kenneler du kan kontakte:

www.fjelldronningen.com

www.schanderulven.com - min hund sin oppdretter & fantastisk flink. :)

www.lappehiet.net

www.articpro.net

www.lappejenta.com

Det er norske kenneler, men som sagt ganske mange flere kull i Sverige. :) Se på www.slk.nu det er svensk lapphund klubb sine sider og der står det om kull som blir født :)

Skrevet

Valpeformidleren er i hvertfall syk fortiden så det blir ikke noe særlig oppdateringer på det området nå. :) Dessuten er det ikke så alt for mange kull her i Norge og har ikke hørt om så mange planer nå. Men muligens skal øyerfjellets kennel ha noe valper nu :)

Skrevet

har vært innom både norsk og svensk lapphundklubb, har hatt kontakt med flere oppdrettere, men alle er desverre ''redan tingad'' *synes synd på seg selv*

Skrevet

Hehe, men du kan vel sette deg på valpeliste?? vet at det kommer til å være en del kull utover høsten så det er vel noen ledige tisper et sted :) Bare å undersøke flere oppdrettere :)

Skrevet

Hastverk er lastverk... Bruk heller tid på å finne en god oppdretter, med en kombinasjon du synes er interessant. Du klarer sikkert å vente litt til på den rette valpen :)

Skrevet

Åh! de er født på samme dag, i samme måned som meg :)

Noen som kan hjelpe meg å finne ut hvor de bor? Finner det ikke jeg :)

grunner til at jeg vil ha tispe:

1. Vil ha muligheten til å ha valper på henne.

2. Orker ikke masse markering(vet at noen tisper markerer vel så mye, men ser ikke på løpetiden som et problem..)

3. har aldri tenkt at jeg skal ha hanne... ikke først i allefall :) så det ble liksom bare til at jeg skulle ha tispe ^^

Skrevet

Jeg fant ut hvor dem bodde ^^

sendte mail nå... venter bare på svar :)

EDIT: fikk svar, og vi skal snakkes mer til uken :)

Skrevet

Ja! det er liksom sånn at jeg nesten ikke klarer og sove om nettene å sånt :)

* glede seg no ******* til å få mere info! :) *

Skrevet

Var i kontakt med fjällfarmens selv for en (god) tid tilbake, men fant ut det var alt for vanskelig å komme seg ned dit, og så opp igjen. Virker som relativt seriøse folk, selv om de har VELDIG mange kull (??).

Skrevet

Ja, da har vi mailet en del frem og tilbake i dag.

ja, de virker veldig serriøse.. nesten litt for serriøse :lol: men det er jo veldig fint at de er det da :)

Jeg har bare snakket med Winnie som hun heter, og ikke ole.

Men hun virker possitiv :P Har jo fått masse info.

Noe av infoen var at de plukket ut valp til dem de tror passer til hver enkelt valp.

Hun sa at hun la e-postene vi har sendt i en mappe, så hun visste hva vi hadde snakket om..

men altså.. jeg blir litt forvirret.. det sto at de velger ut valpekjøpere når valpene er 6-7 uker gamle.. og de er lev. klare 06. juli! det vil si at de er 7 uker til helgen...

og det hun skrev i den forrige mailen var(har kopiert det fra mailen): Okey Linda – jag samlar ditt mail till en mapp dit jag lägger alla våra mail, så vet jag vad vi har talat om. – Winnie : o ))

Ja, jeg er ganske forvirret...... :lol:

Skrevet
Ja, da har vi mailet en del frem og tilbake i dag.

ja, de virker veldig serriøse.. nesten litt for serriøse :lol: men det er jo veldig fint at de er det da :P

Jeg har bare snakket med Winnie som hun heter, og ikke ole.

Men hun virker possitiv :) Har jo fått masse info.

Noe av infoen var at de plukket ut valp til dem de tror passer til hver enkelt valp.

Hun sa at hun la e-postene vi har sendt i en mappe, så hun visste hva vi hadde snakket om..

men altså.. jeg blir litt forvirret.. det sto at de velger ut valpekjøpere når valpene er 6-7 uker gamle.. og de er lev. klare 06. juli! det vil si at de er 7 uker til helgen...

og det hun skrev i den forrige mailen var(har kopiert det fra mailen): Okey Linda – jag samlar ditt mail till en mapp dit jag lägger alla våra mail, så vet jag vad vi har talat om. – Winnie : o ))

Ja, jeg er ganske forvirret...... :P

Neida, bare la det gå som det går :lol:

Jeg og følte det slik når jeg mailet med oppdrettere, at det gikk frem og tilbake og masse babbl :)

Det kan jo ikke være så lett å velge valpekjøperene sine, og da får du vel svar da etter helgen :P

Du må bare ta det som det kommer ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...