Gå til innhold
Hundesonen.no

Renner fra øynene og nesa...


Recommended Posts

hei !

Det renner fra nesa vil vovven.

Det er ikke noe tygt, men noe rennene, han sleiker seg hele tiden på nesa fordi den renner.

DSC01590.jpg

Rener/verk fra øynene fra envær tid!

det er veldig tykt! Og det er alltid der! Tørker det vær og det kommer nytt værk fra øynene, særlig det ene øyet.

DSC01589.jpg

Sorry dålig bilder, men mobilcamera.

Kan det være allergi ?

ingen ?

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men altså, renningen fra nesen kan være fordi tårekanalen er tett pga evt. øyeinfeksjon.

Sjekk det hos veterinæren.

Og når det er sagt, renning fra nese og øyne trenger jo ikke å være allergi, det kan like gjerne være at hunden er forkjølet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rennende nese og delvis øyne kan være nesemidd. De bor langt inni nesa til mange hunder og smittes veldig lett over til andre hunder igjen. 70% av hundene som blir "sjekket" etter de er døde har spor etter nesemidd, så det er veldig vanlig.

Nyser han?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nyser han?

nei, oppførelen er helt vanlig ..

Som jeg kan huske tror jeg at pappa hadde noe på øyna av salve når de var små om sommeren. Men det er leeenge siden, han er jo 8 nå, og da var han rundt 2-3år. men skal høre med han ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...