Gå til innhold
Hundesonen.no

Klikkertrent fisk


Benedicte

Recommended Posts

  • Svar 154
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg får ikke frem filmen, men hvem kan si at fisk ikke er flokkdyr???

*LOL* - tilogmed haier stimer!

Og at klikkertrening funker på fisker, kan jeg godt forstå, da fisker generelt hører 12 ganger bedre enn oss under vann..

Skrevet
COOL!!! Ville gerne se en prøve at lære en fisk det samme uden positiv forstærkning.... tror de ville blive skikkelige våte da. :D:P
:P:P ja det hadde jeg likt å sett!! klyping i finnene da :P
Skrevet
Eller strømhalsbånd, men vann leder jo strøm så jeg var kanskje ikke så lur allikevel

Stakkars fisk :D Får håpe den overlever første treningsøkt :wink:

Hva med sitronhalsbånd? haha

Skrevet
Kan bare sette på pigghalsbånd på den vel! Eller strømhalsbånd, men vann leder jo strøm så jeg var kanskje ikke så lur allikevel :P

:D:P

Skrevet

Ler så jeg detter af stolen her! Hahahaha Samboen tror jeg er skør! :P:P Silje: Du MÅ lave et comedy-show! - MED deltagende klikkertrænt fisk og shelties. :P

JA, det hadde vært noe det! da må du være med, og være side kick!! :P

Skrevet

herregud som du skal kommentere. Rart du får folk imot deg i visse diskusjoner? daah..

det jeg sa nå var jo ganske positivt :P på høner tror jeg også klikker kan ha en god effekt :P

Skrevet

Silje: Ja selvfølgelig! Jeg skal drage til Norges land for at heppe på dig! Skal medbringe alle de klikkertrænte dyr jeg kan finde... kender vist desværre ikke til noen fisk da. :D

Skrevet
Silje: Ja selvfølgelig! Jeg skal drage til Norges land for at heppe på dig! Skal medbringe alle de klikkertrænte dyr jeg kan finde... kender vist desværre ikke til noen fisk da. :D

Da klikker trener du noen skikkelig store dansker !! Med kartofler og røde pølser!!

Skrevet

Da klikker trener du noen skikkelig store dansker !! Med kartofler og røde pølser!!

Ja! Og på showet dit propper vi dem i et svømmebassin og får dem til at gøre som fisken på filmen... etterhvert får de et godt solidt dansk måltid! :P

Skrevet

Jepp! der har vi et vinnende konsept! Tror du discovery channel er villige til å kjøpe det? :D

Skrevet

det jeg sa nå var jo ganske positivt :D på høner tror jeg også klikker kan ha en god effekt :D

Joda, egentlig, men det virket som om du mente at det funket godt på ikke_flokkdyr (men ikke på flokkdyr)

Skrevet

Joda, egentlig, men det virket som om du mente at det funket godt på ikke_flokkdyr (men ikke på flokkdyr)

altså flokkdyr fungerer helt annerledes, så det funker ikke like effektivt på flokkdyr. det beste er å ta utgangspunktet i ulven som Nordenstam gjør. Et flokkdyr fungerer på en helt annen måte enn en høne eller fisk. men for katter som er egenrådige dyr er nok klikker bra, men for et flokkdyr er det ikke så bra og effektivt. krever du av katten viser den deg fingern og stikker liksom. et flokkdyr trenger en leder som krever, og er god på å gi tilbakemelding.

Skrevet

Jeg krever av Aro selv om jeg bruker klikker, når han har lært en øvelse, f.eks. sitt, så krever jeg at han setter seg når jeg sier sitt, Er jeg på trening står jeg ikke å venter til han setter seg viss øvelsen er sitt, da sier jeg komandoen sitt. Og jeg gir tilbakemeding i for av ros.

Vicky skrev:

et flokkdyr trenger en leder som krever, og er god på å gi tilbakemelding

Skrevet
Jeg krever av Aro selv om jeg bruker klikker, når han har lært en øvelse, f.eks. sitt, så krever jeg at han setter seg når jeg sier sitt, Er jeg på trening står jeg ikke å venter til han setter seg viss øvelsen er sitt, da sier jeg komandoen sitt. Og jeg gir tilbakemeding  i for av ros.

Vicky skrev:

en 100% klikker skal ikke påføre øvelsen. Da skal du vente til den gjør det selv og så klikke. så du kan reise på trening, og hvis hunden bestemmer seg fdor at den ikke gidder den dagen, sp drar du fra trening uten å ha lært hunden noe. Er det ikke søtt?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Den er praktisk og lett å feste på hesteryggen eller på utstyr. Den passer til både nybegynnere og erfarne ryttere. Holdere med borrelås gir rask montering og demontering, noe som sparer tid på konkurranser. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Dette settet inkluderer flere fester og holder nummeret godt på plass under aktiv konkurranse. Det er spesielt populært blant ryttere som deltar i utendørs arrangementer med flere hinder. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Denne modellen er lett, slitesterk og tåler fuktighet og vind. Den gir også god synlighet av nummeret under hele konkurransen. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. Det gjør det enkelt for barn og juniorer å delta i konkurranser uten å bruke store og tunge holdere. Alle disse alternativene er laget for å sikre at nummeret sitter stabilt, uansett aktivitet. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra ші для створення картинок internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Magnetiske holdere er spesielt praktiske for ryttere som ønsker å spare tid under påkledning og montering. De kan brukes både på hesteryggen og på klær, og de gir en ren og enkel løsning. Noen ryttere kombinerer borrelås og magnetiske holdere for ekstra sikkerhet. Når du velger holder, bør du tenke på hvor ofte du konkurrerer og i hvilke disipliner. For eksempel kan cross‑country kreve mer slitesterke holdere enn dressur eller sprang. Det er også viktig å se på størrelsen på nummerlappen og at holderen passer til denne. Flere butikker tilbyr ulike farger og materialer, slik at du kan velge det som passer ші для створення картинок best for deg og hesten. Husk at komfort for hesten alltid bør prioriteres — ingen holder skal gnage eller sitte for stramt. Å investere i en god nummerlappholder gjør konkurransedagen enklere og mer oversiktlig. Både nybegynnere og erfarne ryttere kan dra nytte av disse praktiske løsningene. Ved å kombinere riktig holder med riktig nummerlapp, får du både funksjon og et ryddig utseende på konkurransebanen. Det finnes også spesielle holdere tilpasset ulike hesteraser og størrelser, slik at alt sitter perfekt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...