Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra Mossetreffet 10 mai


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Ble ikke så mange som kom, men ble meg m famile, Nirm og Lill som gikk.. var en kjempekoselig tur med grilling og det som følger på slike turer :wub: Desverre er det ikke noen nærbilder av Nirm og Lill her da kjæresten min ikke hadde så lyst til å stikke kamera opp i nesa på "ukjente" mennesker... Ikke alle som liker det :)

på vei ut i skogen:

120520081025Ez5TForHWJ8NlSTZNL.JPG

Meg:

120520081002Qbdeq5Q1DjQ64kPAww.JPG

Blondie:

1205200810165XhqW1ooWtfhzyA6YK.JPG

Nirm, Vida og Blondie

120520081023V5mKTLUtqGBNoiVSJH.JPG

skog,skog og skog

120520081025HJ9wRWJNdtCtMFcbrg.JPG

På vei inn i skogen:

120520081055aRk5eS5wkRo4pqf6i9.JPG

Meg igjen:

120520081038dujVG2651ttK2qFYHM.JPG

Robin, minstemann min var med:

120520081127BDHA2mjRJunYNPat3P.JPG

Nirm og Vida igjen:

12052008111133hWy4pUwrFXlIKkHj.JPG

Blondie får smake pølse:

120520081116cgM7zocnFa7owdTk1R.JPG

Nydelig sted vi grillet på:

120520081141PY3EkXkMxcTzupepVL.JPG

Shakil:

120520081154zxK1idWMlO9lOhuivS.JPG

120520081147HT1gBbfaeR4Q4gnng2.JPG

Gjengen koser seg:

120520081148Uj14VZzJIEcr8KjTtj.JPG

Ja, hvor lenge skulle vi sitte her å vente sa du far??

120520081150fr7JalhrLzajzeJtg5.JPG

120520081108ZhkyWgJzjHtYkl16Yw.JPG

Tusen takk for en kjempekoselig tur. .Vi blir gjerne med igjen en annen gang :lol:

Skrevet
Hvor er dette hen ? Ser ut som vannsjø ved "By the way" eller innover mot Canadahytta ? Stemmer det ?

Ja by the way er ikke langt unna. .Vi gikk liksom på den stien som går UNDER hovedveien ved BTW :)

Skrevet
Ja by the way er ikke langt unna. .Vi gikk liksom på den stien som går UNDER hovedveien ved BTW :)

Ja, det var det jeg tenkte meg, håper det blir flere slike turer fordi jeg vil gjerne treffe din lille hvite prinsesse.

Skrevet
Ja, det var det jeg tenkte meg, håper det blir flere slike turer fordi jeg vil gjerne treffe din lille hvite prinsesse.

Så koselig :) Ja håper det blir flere turer jeg også :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...