Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til samojed tispe?


ingervildesaua

Recommended Posts

Skrevet

Nå skal jeg snart å meg en samojed tispe :wub: Jeg lurer fremdeles litt på navn, men har noen i hodet. Noen som har noen søte navn som passer til en liten bamse ? :D Ingen spesiell bokstav, men vil ikke at navnet skal være for vanlig.

Skrevet
Nå skal jeg snart å meg en samojed tispe :( Jeg lurer fremdeles litt på navn, men har noen i hodet. Noen som har noen søte navn som passer til en liten bamse ? :wub: Ingen spesiell bokstav, men vil ikke at navnet skal være for vanlig.

OT: Hvor skal du ha fra?

Syns jeg så en annen plass at du var i Trheim for å hente? :D

Skrevet

hmm.. Tispenavn ..

-Freia

-Bessie

-Emma

-Kaisa

-Bamse aka balto ?

-Benna

-Lucie

-Dina

-Gyda

-Tulla

-Irja

-Indy

-Jaika aka Laika

-Nanna

-Phoebe (liker det navnet!)

-Ronja

-Cindy

-Tamara

-Tia

-Vesla

KOmmer ikke på flere akkurat nå :wub: håper det hjelper litt !

Skrevet
Jeg vet om en samojed fra før som heter dette, men jeg syns Kefir er et bra navn til samojed :wub:

Kefir synes du det? Sorry, klarte ikke la være!

Yoghurt, kanskje? Når vi først var inne på meieriprodukter, mener jeg. Samojeden er vel fra øst, og det er vel yoghurten også?

Hva med Valemon? Om det ikke er i bruk på norske samojeder, burde det være det.

Redigert: Ooops, det er jo ei tispe - stryk siste forslag.

Men da åpner jo en helt annen verden av navn på hvite ting seg: Melis, Sukker, Yoplait, Snø, Hvitveis, Snøfrid, Blenda!

Skrevet
Kefir synes du det? Sorry, klarte ikke la være!

Yoghurt, kanskje? Når vi først var inne på meieriprodukter, mener jeg. Samojeden er vel fra øst, og det er vel yoghurten også?

Hva med Valemon? Om det ikke er i bruk på norske samojeder, burde det være det.

Redigert: Ooops, det er jo ei tispe - stryk siste forslag.

Men da åpner jo en helt annen verden av navn på hvite ting seg: Melis, Sukker, Yoplait, Snø, Hvitveis, Snøfrid, Blenda!

Måtte le av dette innlegget :wub:

Kefir synes jeg *unnskyld* var veldig rart.

Yra

Irja

Vilja

Skrevet

Seriøst? :wub: Snø, is, vinter, Kefir osv. (unnskyld meg :D), men det er det rareste jeg har hørt. *fnise*

Jaja, forskjellig smak heldigvis ;)

Synes du skal kalle den Vilja jeg, så blir venninnen din glad vertfall. hihi

Hvilke navneforslag har du selv da? Vi får kanskje et innblikk i hvilke navn du er ute etter hvis vi får høre dine forslag. Og IV: Ha det gøy i morgen på valpebesøk :( Jeg vil se masse bilder når du kommer hjem!

Skrevet

Jada, mange av forslagene er rare, men trådstarter ville jo ha et uvanlig navn?

Jo mer jeg smaker på "Blenda", jo mer fornøyd blir jeg selv med det. Sikkert andre som har brukt det, men det ruller lett av tunga, og er jo et strålende navn på hvit hund, spør du meg. Tror nesten jeg må skaffe meg en hvit hund selv, jeg!

Skrevet

Jeg elsker også "vanlige" navn som:

Binna

Bella

Stella

Det viktigste med hundenavn er vel at de kler hunden og er lette å si og ikke minst lette å høre for hunden. Rare navn kan være flotte hundenavn.

  • 2 weeks later...
Skrevet
har du bestemt deg?

Siden ikke IV svarer, så måå jo jeg gjøre det :angel:

Søte "lilla" tispen skal hete Tia, og det var det vel du som foreslo? :icon_clapping: hehe.

Ikke lenge før IV henter henne hjem nå. Gleder meg sånn til å se henne.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...