Gå til innhold
Hundesonen.no

Fødselsvekt


Synne N

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er litt nysgjerrig på hva hundene deres veide da de ble født i og hvilken rase det er. Det er jo ofte stor forskjell på individene, men jeg har også sett at mindre raser noen ganger veier mer en større. Kali feks veide mer enn alle i rottweiler kullet jeg interessert i nå.

Vi kan lage en liste med fødselsvekt og evt i voksen alder :icon_redface:

Kali, Border Collie - fødselsvekt 420g og voksen 18kg

Skrevet

Jeg aner ikke, eller husker ikke... Jeg har jo sett papirene men hukomelsen min er ikke helt med, men jeg vet at Shakil var den største hannen og største i kullet og Diva største tispen i kullet.

Skrevet

My er en aussie og hun veide 130g som nyfødt. Hun var minst i kullet og myye mindre enn søskene sine.. Nå har hun nesten tatt dem igjen og ligger bare litt over en kg under den nest minste tispa i kullet.

Skrevet

Kira er en labrador og fødselsvekten hennes var mellom 280-350 g, nå veier hun 29 kg (2 kg for mye) og er 2 år og 11 mnd.

Nika er blanding mellom chihuahua og coton de tulear og fødselsvekten hennes var 120 g, nå veier hun 1,2 kg og er 5 mnd.

Skrevet

Bella - berner sennen- veide 490 g. da hun ble født, 7500 g. da hun ble levert 8 uker gammel og veier ca. 45 kg. nå.

Skrevet

Jóga husker jeg ikke, ikke Villa heller. Men tipper kjapt på de to, ca. 120-150 g. og ca. 180-200 g. De er som voksne ca. 6 kg. og 7,5 kg.

Saeta veide 145 g. som nyfødt og er ideelt som voksen 8 kg. tung (litt tjukk nå etter valpekull). Silma var 220 g. som nyfødt, og er som drøye 3 mnd. 4 kg. tung. Hun tipper jeg ender opp mellom 7 og 8 kg. som voksen.

Alle er sheltietisper.

  • 1 month later...
Skrevet

jeg har ikke peiling på hva mine veide da de var valper...

Men vi har hatt valpe kull av rasen vi har, så kan skrive vekta demmers :D

Tispe 1: 97 gram - veier nå: ca 1,4KG ( 6 mnd )

Tispe 2: 97 Gram - veier nå: ca 1,6 KG ( 6 mnd )

Hanne 1: 91 Gram - veier nå: ca 1,2 KG ( 6 mnd )

Hanne 2: 101 Gram - veier nå: ca 2 KG ( 6 mnd )

Rase chihuahua

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...