Gå til innhold
Hundesonen.no

Fødselsvekt


Synne N

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er litt nysgjerrig på hva hundene deres veide da de ble født i og hvilken rase det er. Det er jo ofte stor forskjell på individene, men jeg har også sett at mindre raser noen ganger veier mer en større. Kali feks veide mer enn alle i rottweiler kullet jeg interessert i nå.

Vi kan lage en liste med fødselsvekt og evt i voksen alder :icon_redface:

Kali, Border Collie - fødselsvekt 420g og voksen 18kg

Skrevet

Jeg aner ikke, eller husker ikke... Jeg har jo sett papirene men hukomelsen min er ikke helt med, men jeg vet at Shakil var den største hannen og største i kullet og Diva største tispen i kullet.

Skrevet

My er en aussie og hun veide 130g som nyfødt. Hun var minst i kullet og myye mindre enn søskene sine.. Nå har hun nesten tatt dem igjen og ligger bare litt over en kg under den nest minste tispa i kullet.

Skrevet

Kira er en labrador og fødselsvekten hennes var mellom 280-350 g, nå veier hun 29 kg (2 kg for mye) og er 2 år og 11 mnd.

Nika er blanding mellom chihuahua og coton de tulear og fødselsvekten hennes var 120 g, nå veier hun 1,2 kg og er 5 mnd.

Skrevet

Bella - berner sennen- veide 490 g. da hun ble født, 7500 g. da hun ble levert 8 uker gammel og veier ca. 45 kg. nå.

Skrevet

Jóga husker jeg ikke, ikke Villa heller. Men tipper kjapt på de to, ca. 120-150 g. og ca. 180-200 g. De er som voksne ca. 6 kg. og 7,5 kg.

Saeta veide 145 g. som nyfødt og er ideelt som voksen 8 kg. tung (litt tjukk nå etter valpekull). Silma var 220 g. som nyfødt, og er som drøye 3 mnd. 4 kg. tung. Hun tipper jeg ender opp mellom 7 og 8 kg. som voksen.

Alle er sheltietisper.

  • 1 month later...
Skrevet

jeg har ikke peiling på hva mine veide da de var valper...

Men vi har hatt valpe kull av rasen vi har, så kan skrive vekta demmers :D

Tispe 1: 97 gram - veier nå: ca 1,4KG ( 6 mnd )

Tispe 2: 97 Gram - veier nå: ca 1,6 KG ( 6 mnd )

Hanne 1: 91 Gram - veier nå: ca 1,2 KG ( 6 mnd )

Hanne 2: 101 Gram - veier nå: ca 2 KG ( 6 mnd )

Rase chihuahua

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...