Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur til Storeknappen


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Ja her kommer jeg med bildene mine IGJEN! :oops: Skrik ut hvis dere blir lei av paparazzi tendensene mine :) :oops:

I dag tok vi iallefall vår daglige tur til Storeknappen. Og i dag hadde jeg med meg kameraet.

På vei opp:

tour.jpg

På veien opp fant jeg KANTARELLER! :) Det er så skjønne sopper at jeg måtte bare ta bilder av dem! og Pito var den stakkarslige poseringskaninen :P :

kantarellogpito.jpg

kantarell1.jpg

kantarell.jpg

Her er vi komt opp på LILLEknappen. Der går vi forbi på vår vei opp til STORE knappen :P Der hvor Pilen er bor vi. Huset vårt vender ut som sjøen.

hjem.jpg

Utsikten:

utsiktmeland.jpg

Pito løp litt "løs" før vi bega oss videre:

fjellhund.jpg

"Hoho! Er det noen der nede?" *ekko*

hoho.jpg

På vei oppover så jeg en lilla sopp som jeg måtte ta bilde av:

lillasopp.jpg

Sørpete? JA! Og Jeanette hadde joggesko som ABSOLUTT ikke var vantette :) :

soel.jpg

Joho Pito! Vi er på riktig vei! :) :

riktigvei.jpg

*Spooky!*:

spooky.jpg

Så er vi kommet opp på storeknappen. Er mye finere og bedre utsikt på lilleknappen for der er det ikke masse ledninger og store grantrær..Men men :D :

storeknappen.jpg

Pito løper litt rundt og koser seg før vi går hjem igjen:

kommer.jpg

egkjem.jpg

Hvilke vei skal vi ta hjem igjen Pito?

skilt.jpg

Skrevet
Fine bilder. Var litt skummelt der :)

Det bildet hvor jeg skrev "spooky" til det var ikke så skummelt altså! :wink:

Jeg hadde ALDRI turt å gå igjennom skogen hvis det var så mørkt. Men av en eller annen grunn så ser det mye mørkere ut enn det er når det er skumring og man tar bilder :?

Skrevet

MMMMmmmm, kantareller!! Jeg elsker sopp!

Kanskje jeg skal ta meg en tur opp tilstore knappen og plukke sopp! :)

Kjempe fine bilder! Pito er en knupp som vanlig :)

Skrevet
MMMMmmmm, kantareller!! Jeg elsker sopp!

Kanskje jeg skal ta meg en tur opp tilstore knappen og plukke sopp! :)

Kjempe fine bilder! Pito er en knupp som vanlig :)

jeg hater sopp men det er kjempeskjønne og se på!

Ja du får komme her og plukke kantareller og jeg får komme der og gå på langtur på stranden! :P

Skrevet
Kjempe flotte bilder :D Digitalt kamera er noe jeg ønsker meg helt klart.

det er virkelig verdt å ha digitalkamera ass! har det med over alt hvis ikke det pøsregner da ..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...