Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpen min 4 uker!


mariee

Recommended Posts

Har i dag vært å besøkt min nydelige lille valp, som nå er blitt 4 uker.

Litt mere liv i han i dag, og selvom han ikke har fått tenner ennå så ville han gjerne bite meg litt i øreflipen og neseboret:)

Legger ved et bilde, håper det kommer opp , for jeg har ikke peling på hvordan jeg gjør dette! :ahappy:

Og sånn forresten, lurte litt på å kalle han for " Tito " , det betyr kjempe på italiensk :P

Noen andre som har noen forslag?

post-3776-1208470339_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, egentlig er tre stavelser litt for langt, men hva med: "Maximus"?

http://en.wikipedia.org/wiki/Maximus (Maximus is a name formed from the Latin term for "greatest" or "largest").

Det tror jeg minste hunden her BURDE hett... det ville han selv likt. Det eller Napoleon ville nok uttrykt hans ønske om verdensherredømme.

Gratulerer med kommende ny valp på "rette" måten :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oliver å gjengen ja!

Det var der jeg hadde det fra! Jeg visste det var en disney film som hadde en chi som het tito :yes:

Jeg har kjøpt den hos en dame som heter Grethe , hu bor rett borti gata mi :lol:

Kunne kalt den for maximus ja, men det heter allerede broren hans :/

hehe :yes:

Nå er det bare 27 dager til jeg får han! Gleder meg mer og mer for hver dag! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søøt! <3

Hva med et litt uvanlig navn?

Vel.. skal ikke snakke så høyt, min heter Diesel :yes: (noe nabobikkja og nabokatten også heter!)

Jeg er skikkelif fan av Diesel :lol: Så vis jeg skal ha en hannhund skal den hete Rocky, eller Diesel!

Synes Tito er knalltøft til chihuahuaen din jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja grattis med flott valp. Han var bare utrolig søt !

Er det din første hund, eller ?

Takk for det :icon_redface:

Nei har en chihuahua til , men han er veldig stor + har ikke stamtavle:/

Derfor jeg ville ha en til så kan jeg prøve meg litt i ringen osv .. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tito er jo et søtt hundenavn. Og enkelt å bruke. Men Tito forbinder jeg bare med gamle presidenten i Jugislavia jeg...

Det var det første jeg tenkte på også :rolleyes:

Nusselig hund da. Forøvrig vet jeg ei som har en chi som heter Duracell. Litt langt navn kanskje, men det passer utrolig godt på denne ihvertfall :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...