Gå til innhold
Hundesonen.no

Merkelige farger på flat og buhund?


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Igår traff jeg en flatcoat ute. Men den var brun! Det har jeg aldri sett før.. Trodde standaren bare var sort.. Finnes det også brune flatcoater?

Og så har noen slektninger til samboern min fått hund. En buhund. Men den er sort! Finnes det sorte buhunder? Trodde de bare var lyse.? :?

Tell me! :)

Skrevet

neida de er ganske like, men spesielt i ansiktet ser du forskjellen. elghunden er ikke lik"spiss" som buhunden, de har ofte bredere panne og snute. dessuten er elghunden større :)

her er en svart elghund:

Sortelghund.jpg

og her er en svart buhund, som ligner mer på en korthårt BC..men se på ansiktet..:

Gizmo01_500.jpg

EDIT: er bildene for store?? bare slett dem.

Skrevet

det var jo ganske stor foskjell da egentlig, når en får se de sammen. Fine begge to synes jeg da :)

nei bildene er ikke for store :wink:

Skrevet

bildet ligger på www.buhund.no og bildet kom i posten, som det står litt ned på forsiden. denne fargen er feil for en buhund, den har altfor mye hvitt. ellers har vi varglett ( blakk med mye grått) rød( mørk blakk) og sort, også vanlig blakk da. sort og vanlig blakk er de vanligste fargene og hunder som gizmo er skjeldene og finne..

men har er bare så fiiiiin! :D

Skrevet

noen av dere retirever folkene som kan forklare hvorfor labbisen kan være brun, men ikke flat`en?? synns det er litt rart jeg..men det er jo to forskjellige raser da, så det blir vel litt det samme som og spørre om hvorofr shæferen ikke kan være blakk liksom..mn ligger det noe mer bak?

Skrevet

Både labradoren og flaten kan være brune og svarte... Men labradoren kan i tillegg være gul. :wink:

Apropos labrador. Noen som har lyst på en svart hannhund eller tispe, halvsøsken av Tinka? :D Rundt tre og en halv måned gamle er de nå.

www.geocities.com/lorcas_kennel

Skrevet
Så fine de var!! Kommer Tinka fra den kennelen?

Jepp. Mora deres er mora til Tinka, mora til Tinka kommer fra Hobøl, men bor altså nå i Gøteborg. En av tispene fra det kullet der som de to valpene kommer fra bor her i Trondheim. Tinka har møtt henne seks ganger, hehe.

EDIT: Tispa på forsiden er forresten den ene av Tinkas seks søstre. :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...