Gå til innhold
Hundesonen.no

Bunad ?


Lollipopp

Recommended Posts

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Bestemoren min holder på å sy bunad til meg til konfirmasjonen min. Er fra Geiranger, så da blir vel bunaden en Sunnmørsbunad.

Begge foreldrene mine kommer fra Geiranger.

Googlet, og dette bildet stemmer ganske bra..

Skrevet

Eg har Nordfjordsbunad :P Eg kjem frå Nordfjord, og det gjer også mine besteforeldre. Min mor har akkurat same bunad som Wheatentass, eller ho helde på å skal få seg :flowers:

Eg også Googla, og dette bildet stemmer bra, bortsett frå at eg har ikkje same veske og eg har keep og sølvbelte :P

Skrevet
Nei, jeg har ikke bunad, og kommer neppe til å få meg det heller :flowers:

Slenger meg på den :P Fikk 15 000 eller bunad, så det var vel ingen tvil hva jeg skulle velge. Synes ikke bunad er så fint, så hadde nok aldri brukt den utenom den ene dagen jeg konfirmerte meg på uansett :P

Skrevet

Jeg har Fanabunad, som jeg fikk til 18-årsdagen min :flowers:

Fant ikke noe godkjent bilde på nett, så skal vurdere å legge ut bilde av bunaden min senere. Har nemlig hverken skrekkblå bånd eller oransjerød stoff, slik som alle bunadsbildene jeg finner, har.

Min far er fra Fana, men min mor er utenlandsk, og har dermed ingen bunadstradisjon.

Skrevet

Jeg har blå nordlandsbunad. Hadde det ikke vært for at jeg arvet den hos min gudmor, så hadde det nok blitt en annen type, har ikke noe tilknytning til nordland. Bunaden min er noe av det fineste jeg kan kle på meg.

Skrevet

Jeg har ikke egen bunad, men kommer til å arve både bestemor sin, moren min sin og tanten min sin (jeg er altså eneste jente i den delen av familien). En er fra bergens området, en er fra vestfold og den siste er jeg usikker på...

Skrevet

Jeg har en lekker beltestakk, ulik noen andres. Har dessverre ikke brukt den på noen år nå, men er fryktelig glad i bunaden min og synes generelt at bunader er veldig fine og høytidelige :lol:

Skrevet

Jeg har ikke bunad, men har veldig veldig lyst på...

Dessverre har hele familien tilhørighet i Oslo, og Oslo-bunaden synes jeg ikke noe om... Jeg synes man bør ha en eller annen form for tilhørighet til stedet bunaden er fra, så da gjenstår festdraktene, og jeg har i grunn funnet flere som kunne vært aktuelle, men det sitter litt langt inne...(DYRT!)

Min svigerinne har en kjempefin beltestakk fra Telemark som jeg har lånt ved en anledning, og jeg stortrivdes.

Skrevet

Jeg bor i vestfold og har vestfoldbunad. Den sorte gammle om det sier noen noe. Ville enkli ikke ha den, men når mormor kunne sy den og jeg fikk alt av dem, kunne jeg jo ikke si nei, og det er jeg glad for. Blitt veldig glad i den. Fant ingen bra bilder på google. men har to hvor den synes delvis:p

http://i70.photobucket.com/albums/i102/bio.../17mai06008.jpg

http://i70.photobucket.com/albums/i102/bio.../17mai06001.jpg

Skrevet
Jeg har ikke bunad, men har veldig veldig lyst på...

Dessverre har hele familien tilhørighet i Oslo, og Oslo-bunaden synes jeg ikke noe om... Jeg synes man bør ha en eller annen form for tilhørighet til stedet bunaden er fra, så da gjenstår festdraktene, og jeg har i grunn funnet flere som kunne vært aktuelle, men det sitter litt langt inne...(DYRT!)

Min svigerinne har en kjempefin beltestakk fra Telemark som jeg har lånt ved en anledning, og jeg stortrivdes.

Helt enig. Du har ikke noen besteforeldre fra utenfor da? Begge mine foreldre er fra Oslo, men jeg har besteforeldre fra både Bergen og Vestfold. Vestfolddrakten er kjempefin, den har mamma. Jeg ble født i Trondheim og bodde der til jeg var syv år, så selv om jeg synes både Bergensdrakten og Vestfolddrakten er utrolig flotte var det bare Trønderbunaden jeg følte var "meg".

EDIT: oh my god, skrev Østfold- mente Vestfold:p

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...