Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

her er frøya :flowers:

Bilder065.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...d/Bilder046.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...d/Bilder045.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08040.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08050.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08073.jpg

Engelsk Bulldog

Helhetstrykk:

En glatthåret tettbygd hund . Ganske lavstilt , bred , kraftfull og kompakt.

Hodet er massivt og ganske stort i forhold til hundens totale størrelse.

Det må allikevel på ingen måte være så overdrevet at det ødelegger symmetrien

i helheten , eller innvirker på kraften i bevegelsene. Ansiktet er kort , snuten er

bred og butt med svak oppstoppernese. Kroppen er kort og kompakt , bena er

kraftige , muskuløse og harde. Bakparten er høy og kraftig , men noe lettere

sammenlignet med den tyngre forparten. Tispen er ikke så stor og velutviklet

som hannhunden.

Særtrekk:

Hunden gir inntrykk av besluttsomhet , styrke og energi.

Temperament:

Hunden er våken , dristig , lojal , pålitelig og modig .

Den har et barskt og bittert utseende , men er innehaver av en hengiven natur.

Endret av bulldogfrøkna
Fjernet altfor store bilder.
  • 10 months later...
Skrevet

hvordan er bulldoger sammen med andre hunder? (tenker sånn generelt for rasen)

har hørt forskjellige meninger om bulldoger og trim... mange mener at bulldoger ikke kan være med på lange turer pgas pusteproblemer, mens andre sier at de fint kan være med på lange turer... hva er egentlig sant? :D

har veldig lyst på bulldog, men hvor mye koster de egentlig?

Skrevet
gud, så nydelig!! :D legg gjerne ut flere bilder! :P

Takk, men nabogutta er de verste til å ta bilde av, klarer jo ikke sitte i ro de speedy gonzalesene... :P Men jeg skal se hva jeg får til :P

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...