Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

her er frøya :flowers:

Bilder065.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...d/Bilder046.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...d/Bilder045.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08040.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08050.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08073.jpg

Engelsk Bulldog

Helhetstrykk:

En glatthåret tettbygd hund . Ganske lavstilt , bred , kraftfull og kompakt.

Hodet er massivt og ganske stort i forhold til hundens totale størrelse.

Det må allikevel på ingen måte være så overdrevet at det ødelegger symmetrien

i helheten , eller innvirker på kraften i bevegelsene. Ansiktet er kort , snuten er

bred og butt med svak oppstoppernese. Kroppen er kort og kompakt , bena er

kraftige , muskuløse og harde. Bakparten er høy og kraftig , men noe lettere

sammenlignet med den tyngre forparten. Tispen er ikke så stor og velutviklet

som hannhunden.

Særtrekk:

Hunden gir inntrykk av besluttsomhet , styrke og energi.

Temperament:

Hunden er våken , dristig , lojal , pålitelig og modig .

Den har et barskt og bittert utseende , men er innehaver av en hengiven natur.

Endret av bulldogfrøkna
Fjernet altfor store bilder.
  • 10 months later...
Skrevet

hvordan er bulldoger sammen med andre hunder? (tenker sånn generelt for rasen)

har hørt forskjellige meninger om bulldoger og trim... mange mener at bulldoger ikke kan være med på lange turer pgas pusteproblemer, mens andre sier at de fint kan være med på lange turer... hva er egentlig sant? :D

har veldig lyst på bulldog, men hvor mye koster de egentlig?

Skrevet
gud, så nydelig!! :D legg gjerne ut flere bilder! :P

Takk, men nabogutta er de verste til å ta bilde av, klarer jo ikke sitte i ro de speedy gonzalesene... :P Men jeg skal se hva jeg får til :P

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...