Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

her er frøya :flowers:

Bilder065.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...d/Bilder046.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...d/Bilder045.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08040.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08050.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii162/V...rmstad08073.jpg

Engelsk Bulldog

Helhetstrykk:

En glatthåret tettbygd hund . Ganske lavstilt , bred , kraftfull og kompakt.

Hodet er massivt og ganske stort i forhold til hundens totale størrelse.

Det må allikevel på ingen måte være så overdrevet at det ødelegger symmetrien

i helheten , eller innvirker på kraften i bevegelsene. Ansiktet er kort , snuten er

bred og butt med svak oppstoppernese. Kroppen er kort og kompakt , bena er

kraftige , muskuløse og harde. Bakparten er høy og kraftig , men noe lettere

sammenlignet med den tyngre forparten. Tispen er ikke så stor og velutviklet

som hannhunden.

Særtrekk:

Hunden gir inntrykk av besluttsomhet , styrke og energi.

Temperament:

Hunden er våken , dristig , lojal , pålitelig og modig .

Den har et barskt og bittert utseende , men er innehaver av en hengiven natur.

Endret av bulldogfrøkna
Fjernet altfor store bilder.
  • 10 months later...
Skrevet

hvordan er bulldoger sammen med andre hunder? (tenker sånn generelt for rasen)

har hørt forskjellige meninger om bulldoger og trim... mange mener at bulldoger ikke kan være med på lange turer pgas pusteproblemer, mens andre sier at de fint kan være med på lange turer... hva er egentlig sant? :D

har veldig lyst på bulldog, men hvor mye koster de egentlig?

Skrevet
gud, så nydelig!! :D legg gjerne ut flere bilder! :P

Takk, men nabogutta er de verste til å ta bilde av, klarer jo ikke sitte i ro de speedy gonzalesene... :P Men jeg skal se hva jeg får til :P

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...