Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny linse! AF-S NIKKOR 55-200mm 1:4-5.6G ED


ingalinn2

Recommended Posts

Skrevet

Jepp nå har jeg endelig fått meg nytt objektiv.

AF-S NIKKOR 55-200mm 1:4-5.6G ED

Tok noen bilder i går og er ganske fornøyd. :|

1004082.jpg

1004083.jpg

Disse fuglebildene er tatt gjennom et skittent vindu, så ja..

1004081.jpg

1004084.jpg

1004085.jpg

1004086.jpg

1004087.jpg

1004088.jpg

1004089.jpg

10040810.jpg

10040811.jpg

Skrevet
Så utrolig fine bilder :icon_redface:

Har også dette kamera, og er på jakt etter ny linse. hvor mye ga du for din linse?

Jeg ga snaut 2000 for mi da jeg kjøpte den i fjor sommer... På ddmr.no

Skrevet

Takk alle sammen! Er faktisk veldig fornøyd hittil, men har ikke prøvd den så mye ennå.

Jeg kjøpte den på japanphoto.no til rundt 1000 kr. Du må også pluss på proto på rundt 100.. Så 1100-1200 rundt det betalte jeg for den .

Skrevet
Takk alle sammen! Er faktisk veldig fornøyd hittil, men har ikke prøvd den så mye ennå.

Jeg kjøpte den på japanphoto.no til rundt 1000 kr. Du må også pluss på proto på rundt 100.. Så 1100-1200 rundt det betalte jeg for den .

Wow, BILLIG!! Og ja, forresten Veldig flotte bilder!

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Hei hei

Flotte bilder ja Nessie, og ikke minst ett herlig motiv den hunden der. Er du fortsatt fornøyd? Jeg fikk akkurat tak i ett D40 selv. Til jul skal vi på ferietur og jeg tenkte at jeg skulle kjøpe nytt objektiv. Nå har jeg bare Kit objektivet.

Fått inntrykk av at dette er vil funke bra, er ute etter litt mer zoom, og generelt ett "alt mulig" objektiv. Er dette ett riktig alternativ eller har dere andr forslag?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...