Gå til innhold
Hundesonen.no

Baksmell eller penger igjen?


Silje

Recommended Posts

Så hvordan gikk det med dere? blir det en fin sommer, eller en sommer på knekkebrød og vann?

Jeg fikk 20 000 igjen, og mannen 35 000 igjen!

Men nå driver vi å flytter inn i nytt hus, så pengene skal nok få bein å gå på ja :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 75
  • Created
  • Siste svar

Grattis!

Aner ikke hvordan det blir hos meg enda jeg, selvangivelsen havner vel hos mamma. Siden snille posten ikke skjønner bæret og nesten all posten min havner i stavanger og så i afrika. Yey. Men trooor jeg får igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk vel en beregnet restskatt på 800 kr, men når jeg legger til kjørekostnader så får jeg igjen ca. det samme. Uansett hadde det ikke blitt en sommer på vann og brød om jeg fikk restskatt - jeg vil helst betale riktig andel skatt med en gang jeg, sommerferie har jeg andre penger til..

Men 55000 hørtes bra ut da, du skal ha for det :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Folk får igjen så mye :D

Det er vel en prioriteringssak. De som får igjen så mye vet det gjennom hele året, liksom..Jeg vil heller ha 1000-1500 mer hver måned enn å få igjen masse i juni. Men det er jo forskjellig fra person til person :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Av de jeg kjenner så virker som om de som tjener fett og har masse til overs også får mye igjen.

Jeg teller kroner hver måned så det blir alltid en nedtur når man får baksmell :D

Lurer på om jeg skal prøve og trekke 200 ekstra i skatt fra neste måned.

Satser på at duden får igjen mye :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grunnen til at vi har fått så mye er at vi har giftet oss og lignes nå sammen pluss huskjøp og dertil huslån mer renter :no:

I tillegg har jeg baksmellangst og ber om at det trekkes bittelitt ekstra hver mnd :D

(ett år måtte jeg betale 13 000, og det har satt så dype spor at jeg ALDRI vil ha baksmell igjen!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har heller ikke fått den enda...

På tv 2.no var det en link.. der det stod "dere som ikke klarer å vente kan se selvangivelsen her".. Men Får opp ALT utenom om jeg får noe igjen eller baksmell.

Tror ikke jeg får noe baksmell, hvis jeg gjør det synes jeg at jeg betaler ALT for mye skatt.. heheh

Får vel hvite til uka.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får ikke igjen noe fordi NAV er skattefritt så det blir hverken feriepenger eller skattepenger på meg..

Blir så forbanna.. og jeg har 50000 kroner i gjeld pga at jeg var mindre smart i min ungdom.

:ahappy:

NAV er da ikke "skattefritt"? Jeg betaler da skatt jeg.. Fikk baksmell ifjor til og med..

I år veit jeg ikke, har ikke fått selvangivelsen min enda.. Men om jeg får baksmell igjen, blir jeg skikkelig sur! Jeg betalte nesten 40 % i skatt jeg, og det er egentlig drøyt selv for folk som faktisk tjener penger, liksom..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Venter meg en skikkelig baksmell da jeg fikk beskjed om å skatte 10% fra august pga rentene var så høye når vi kjøpte leiligheten vår.

Men fikk også beskjed om at jeg vil få en baksmell og samboeren får igjen endel penger, og at det skal deles?? Skjønner ikke stort av det her egentlig..

Har ikke fått den enda, så venter i spenning!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
×
×
  • Opprett ny...