Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har sett Pus vandrende rundt i trondheim?


Kristiin

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har sett Pus ?

Hann blir kaldt Pus, men Navnet hans er egenlig Panter .. Lyder begge deler.

Han er en ukastrert hannkatt på snart 5, Han er EKSTREMT kontakt søkende !

Så er det noen som sitter med en bortkommen pus i kroken, og lurer på hvem som eier den, så send meg en mail/PM.

Hann har vært bort over 2 månder !

PS: Hann har ikke på seg halsbånd, han er heler ikke merket på noen måte !

Dusør blir det også til de som finner pusen min på 200.-

Koser seg i senga mi .. :icon_redface:

Pusen min finner alltid en komfertabel stiling :)

Kom igjen, alle trøndere her inne ! Noen som har sett Panter?

Mailen min er [email protected]

Mvh Krstin

Skrevet

Dragvol, men jeg er redd hann har vandret nedover mot risvolan? eller moholdt?

Det er ikke så mye trafikk (faktisk svært lite) der vi bor så jeg håper hann holder seg unna bil veier .. :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...