Gå til innhold
Hundesonen.no

Fjerning av teip


Recommended Posts

Skrevet

Hei.

I januar ble hunden min sterilisert og da fikk jeg et tips om hvordan man skånsomt kunne fjerne teipen. Men jeg trengte det ikke da, men trenger det nå

( har fjernet en svulst )

Det er vondt å rive av teipen ( det gjorde dyrlegen sist gang ) så jeg tenkte at jeg denne gangen skulle fjerne den selv, på en mer human måte

Skrevet

Hva med å prøve å myke opp teipen med sterilt vann først? Gjør det her hjemme når unga har fått teip på og den skal av igjen.Sår barnehud med eksem + teip=Vondt.. Bruker enten Kokt vann som er avkjølt eller Pyrisept .uansett lykke til med fjerning av teip.

Skrevet

Fester de større bandasjer med annen tape enn når de taper over en bomullsdott etter blodprøve? Kan være jeg som er litt ufølsom overfor evt. ubehag hos pelsen. Men slike taper må jo av, så da river jeg dem av FORT. Like så greit og ferdig med det. Og "litt" pelssvinn må en regne med når man tar av tape *ler*.

Men altså, nå kan det jo være at du snakker om et større område?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...