Gå til innhold
Hundesonen.no

Rødt utslett på magen


Recommended Posts

Skrevet

Ca. en uke etter forbytte begynte jeg å legge merke til små rosa prikker på magen til My. Jeg tenkte som så at enten var det en reaksjon på fotbyttet eller så er det pga at hun er så naken på magen og løper rundt i snøen flere ganger om dagen. Men nå har det blitt rødere, tørrere og "flassete" der og valpen klør mer rett og slett. Jeg får jo litt sånn allergi-noia så jeg må høre her hva folk tror?

Skal jeg kaste sekken med royal canin når den er opbrukt (er ikke så mye igjen) og finne et nytt valpefor?

Robur er vel ikke å få kjøpt i Norge vel? (svensk hundemat, bra sådan.)

Skrevet
Ca. en uke etter forbytte begynte jeg å legge merke til små rosa prikker på magen til My. Jeg tenkte som så at enten var det en reaksjon på fotbyttet eller så er det pga at hun er så naken på magen og løper rundt i snøen flere ganger om dagen. Men nå har det blitt rødere, tørrere og "flassete" der og valpen klør mer rett og slett. Jeg får jo litt sånn allergi-noia så jeg må høre her hva folk tror?

Jeg tror ikke du skal legge så mye i dette enda for å være helt ærlig. Bacon hadde noe som dyrlegen kalte valpekviser på magen da hun var liten larve. Det gikk over, og jeg tror ikke det er helt uvanlig?

Det er mye som skjer i en liten valpekropp. De vokser og vokser og vokser, det er ikke rart om immunforsvaret kan være bittelitt skrantent innimellom. Uten at det betyr langvarige helseplager av den grunn. Tror det kan være greit å ha is i magen av og til og ikke hoppe til de verste konklusjoner sånn med en gang. Allergi pleier å dukke opp litt senere har jeg inntrykk av.

Når jeg har hatt valp har ofte hønemorsymptomene vært de verste. :)

Hun er jo ikke gamle tøtta, så jeg ville gitt det en uke eller no. Er det ikke bedre så kan du ta en telefon til vetten. Blir det mye verre, så venter du selvsagt ikke så lenge.

Skal jeg kaste sekken med royal canin når den er opbrukt

Du pleier å ta vare på tomme sekker med bikkjemat? :)

Du kan jo prøve et nytt for om du ønsker. Det gjør jo ingen skade.

Skrevet

Chessea hadde også slike kviser, og det kan ikke ha hatt noe med foret å gjøre.. (brukte RC). Det går hun fortsatt på, men "kvisene" er borte. De ble borte da hun ble litt eldre.

Skrevet

Valpeprikker pga at hun går i snøen med bar mage? Hvordan hadde DIN mage sett ut om du hadde dradd den langs snøen i flere uker, for så å inn i kokvarmt hus i forhold til ute? :frantics: Ikke få allergi-noia i alle fall! :thumbsdown:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...