Gå til innhold
Hundesonen.no

Rødt utslett på magen


Recommended Posts

Skrevet

Ca. en uke etter forbytte begynte jeg å legge merke til små rosa prikker på magen til My. Jeg tenkte som så at enten var det en reaksjon på fotbyttet eller så er det pga at hun er så naken på magen og løper rundt i snøen flere ganger om dagen. Men nå har det blitt rødere, tørrere og "flassete" der og valpen klør mer rett og slett. Jeg får jo litt sånn allergi-noia så jeg må høre her hva folk tror?

Skal jeg kaste sekken med royal canin når den er opbrukt (er ikke så mye igjen) og finne et nytt valpefor?

Robur er vel ikke å få kjøpt i Norge vel? (svensk hundemat, bra sådan.)

Skrevet
Ca. en uke etter forbytte begynte jeg å legge merke til små rosa prikker på magen til My. Jeg tenkte som så at enten var det en reaksjon på fotbyttet eller så er det pga at hun er så naken på magen og løper rundt i snøen flere ganger om dagen. Men nå har det blitt rødere, tørrere og "flassete" der og valpen klør mer rett og slett. Jeg får jo litt sånn allergi-noia så jeg må høre her hva folk tror?

Jeg tror ikke du skal legge så mye i dette enda for å være helt ærlig. Bacon hadde noe som dyrlegen kalte valpekviser på magen da hun var liten larve. Det gikk over, og jeg tror ikke det er helt uvanlig?

Det er mye som skjer i en liten valpekropp. De vokser og vokser og vokser, det er ikke rart om immunforsvaret kan være bittelitt skrantent innimellom. Uten at det betyr langvarige helseplager av den grunn. Tror det kan være greit å ha is i magen av og til og ikke hoppe til de verste konklusjoner sånn med en gang. Allergi pleier å dukke opp litt senere har jeg inntrykk av.

Når jeg har hatt valp har ofte hønemorsymptomene vært de verste. :)

Hun er jo ikke gamle tøtta, så jeg ville gitt det en uke eller no. Er det ikke bedre så kan du ta en telefon til vetten. Blir det mye verre, så venter du selvsagt ikke så lenge.

Skal jeg kaste sekken med royal canin når den er opbrukt

Du pleier å ta vare på tomme sekker med bikkjemat? :)

Du kan jo prøve et nytt for om du ønsker. Det gjør jo ingen skade.

Skrevet

Chessea hadde også slike kviser, og det kan ikke ha hatt noe med foret å gjøre.. (brukte RC). Det går hun fortsatt på, men "kvisene" er borte. De ble borte da hun ble litt eldre.

Skrevet

Valpeprikker pga at hun går i snøen med bar mage? Hvordan hadde DIN mage sett ut om du hadde dradd den langs snøen i flere uker, for så å inn i kokvarmt hus i forhold til ute? :frantics: Ikke få allergi-noia i alle fall! :thumbsdown:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...