Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke filmer MÅ man ha i samlinga si?


Fillerya

Recommended Posts

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

LOTR Extended version - trengs det egentlig noen forklaring?

Billy Elliot - veldig søt film med gode skuespillere

Sjokolade - som over

The last king of Scotland - fordi den er veldig, veldig bra

Filmen om Gandhi - fordi man ikke bare kan ha fiction-filmer, og det er en av de beste filmbiografiene jeg noen gang har sett

De jeg kom på sånn i farta.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Braveheart -den har alt, action, tragedie, kjærlighet osv osv

City of Angels - tidenes beste (værste?) Kjærlighets tragedie.

Lord of the ring -pga det er en av tidenes største filmer og mest komplekse historien du noen gang vil finne hvor det faktisk er "laget" en hel verden rundt.

GI Jane og Batmans Begins. Pga dem er bare kule :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et must for mig er lidt af det hele.

Har blånde film til blånde dage som Blonde Ambition og Knocked Up

action/adventure film til en god aften som Lord of the rings, Pirates of the caribbean

Drama'er som Becoming Jane, Pride & Predjudice, tristan & Isolde

Tårepersere har jeg The Golden Magnolia, Memoires of a Geisha og nogle Bollywod film

Af komedier er disse et must for mig, Wild Hogs, Are we done yet og Rattatouille

Har en del andre andre film også gysere og Thrillere, men de er kun til når vi er 2 der ser dem sammen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Braveheart: Fordi den er grusom, trist, vakker og den har ung Mel Gibson

Edward Scissorhands: (trenger vel ingen begrunnelse vel?)

Sjokolade: fantastiske skuespillere og en vakker film

Almost Famous: Fin og søt film med gode skuespillere.. Fineste filmen :P

Dirty Dancing: Hallo. Det er Dirty Dancing.

Notting Hill og Love Actually: søøøte filmene:D

Mona Lisa Smile: Åh, jeg elsker den filmen.

The Rock og Con Air og Face/Off: fordi ingen spiller bedre action enn Nicholas Cage, og disse filmene er suupre. Filmmusikken til The Rock er verdt å se filmen for også.

LOTR

Casablanca og Tatt av Vinden: klassikere man må ha

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Jeg digger "Mitt store, fete, greske bryllup", den er fantastisk morsom :P Det er sjelden jeg ler så mye av en film som jeg gjorde av den der!

Den er utrolig bra :P Har hatt den, men den har blitt borte. Må føre opp på listen over "må ha filmer".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finding Neverland: fantastisk fin film

Oceans 11, 12 & 13, The Italian Job; om man liker filmer med "det perfekte kuppet" med mye humor i

Shrek (alle); utrolig morsomme filmer

Seven, murder by numbers, memento: thrillere som er spennende/tankevekkende...

Matrix: action, masse action

Gone in 60 seconds, the fast and the furious-filmene: for bilglade individer. (Og for de som liker kjekke hunks...)

xXx: Vin Diesel... :) (liker nesten alle filmene hans, har bare sett action-filmene hans da)

Om man må ha Pride and Prejudice anbefaler jeg BBC-serien, ikke den teite filmen med hun dåse-damen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis noen nevner american history x, vennligst ignorer denne personen. For en værre og mer fantastisk forklarende film til ordet "overrated" har det aldri blitt laget. Jeg liker Edward Norton, men denne filmen er propaganda fylt av løgn, vridning av sannheten og bullshit.

Over til gode filmer;

*The Shawshank Redemption

*The Green Mile

*The Assassination of Jesse James by the coward Robert Ford

*The Kingdom (kom akkurat ut på dvd, fantastisk bra!)

*The Prestige

*Xmen (hele samlinga)

*Babel

*Hot Fuzz & Shaun of the Dead

*The Departed

*Das Leben Der Anderen

*Eternal Sunshine of the Spotless mind

*Snatch

*Fight Club

*American Beauty (bare fordi jeg elsker Kevin Spacey)

*Trainspotting

*Pulp Fiction & Reservoir Dogs

*Star Wars.... etc etc.

Mye jeg har glemt, men men. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Swimfan - kjempegod thriller som desverre ikke er såå kjent, men som absolutt er verdt å se!

Istid - dette er jo de bestebarnefilmene ever

Madagascar - utrolig morsom og godt laget animasjonsfilm

Harry Potter filmene - et must!

LOTR - også et must!

Jakten på lykke - nydelig, tankevekkende film tar opp problemer i samfunnet. Og så er Will Smith og sønnen i rollene.

Villmark - dette er etter mitt syn en av de beste norske filmen som er laget, og man må jo ha norske filmer i filmsamlingen også

Hairspray - virkelig god musikal

Spiderman og Pirates of the carribean filmene - klassikerne må jo også med, for de er jo gode!

Kan også nevne Dirty Dancing, High School musical, When a stranger calls og mange fler.. Elsker filmer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...