Gå til innhold
Hundesonen.no

Go live


Karris

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg har begynt å prøve meg på Go live nå, men så lurer jeg på en ting. Jeg får ikke til å lage undersider. Har liksom fått til indexen(utrolig nok) og så skulle jeg begynne å lage flere sider innpå selve sida, men sitter helt fast... Kan noen hjelpe meg?

  • 2 weeks later...
Skrevet

GoLive er i Adobe-serien. Det er et program man kan lage hjemmesider med, det er lett å bruke og å sette seg inn i. Jeg pleier å bruke det, men det ligger ikke på den maskina jeg bruker nå, så jeg sitter og sliter med Frontpage barfy

Jeg skjønte egentlig ikke helt spørsmålet ditt da, det er derfor jeg ikke har svart :)

Hva er det du skal, jeg skjønner du har laget indexfila, altså forsiden.. Vil du at alle sidene skal ha det samme designet? For da kan du bare slette alt av tekst som ligger på indexfila, og begynne på nytt og skrive f.eks om deg selv. Så tar du bare "lagre som" og så lagrer du som meg.html eller noe sånt. Var det svar på spørsmålet ditt?

Hvis du har tatt sånn der at du lager en SITE hvor du har struktur og ser hvordan sidene henger sammen og sånn, så kan jeg dessverre ikke hjelpe deg, for jeg pleier bare å lage en og en side, gå ut ifra den første og "lagre som." :D

Skrevet

Nå tror jeg at jeg skjønte hvordan jeg gjør det! Takk! Sorry, klarte ikke å forklare det på en annen måte, men nå får jeg prøve meg frem litt etter hvert! Men uansett, takk! Og nei, jeg er ikke god til å forklare... :oops:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...