Gå til innhold
Hundesonen.no

Presentasjon


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Heter Marie og er 25 år.

Jeg har en fullblodshest som heter Bestas på utegang, og to marsvin i leiligheten sammen med min samboer Øivind :)

Er vokst opp med hund - først Bernersennen hunden Laila, og senere Bearded Collien Trixie og Berner sennenhunden Clara, som lever enda, men er igjen hjemme hos mamma & pappa.

Vi passer Trixie veldig mye da!

Studerer veteropati ved nan, naturmedisin på dyr.

Meldte meg inn her for å lese / diskutere litt om marsvin og hund, da vi planlegger å få hund om et års tid (Og jeg er valpesyk allerede!) Vurderer seriøst rasen Welsh springer spaniel (og hører gjerne om andres erfaringer med rasen.)

Før jeg fikk egen hest var jeg litt aktiv i hundemiljøet, særlig gjennom Berner klubbens avdeling Asker & Bærum :P

Mvh Marie

Skrevet

Bilder:

Bestas (hesten) :

Bestasvsternvann005.jpg

Mulle & Pelle (marsvinene)

P81100251.jpg

Og hundene:

(som er mammas, men som føles som mine :) )

Clara, Berner sennen 12 år:

2.jpg

Og Trixie, Bearded collie 13 år.

(klippes om sommeren)

DSCF0143.jpg

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hei og velkommen! Fine dyr! Håper du trives her på sonen!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...