Gå til innhold
Hundesonen.no

Kongen(?) fikk noen hunder i gave for noen år siden


MariaN

Recommended Posts

Skrevet

Det er da ikke Kongen som eier dem, FoxyFish. På papiret eies de vel av Trondheim kommune, som betalte karanteneoppholdet for dem og som fant de eierene de bor hos. Kongen og statsministeren ville ikke ha myndene de, det var jo derfor det ble en mediasak av det - de skulle egentlig avlives (sånn apropos "Redde Oscar"-tråden på media-forumet), også ble de reddet av "snille" ordføreren (man kan jo kanskje diskutere hvor snilt det var, når man veit at det ville blitt en diplomatkrise om man gjorde som man ville gjort med hvilken som helst annen 3 mnd gammel valp som ble innført i landet uten riktige papirer, ormkurer eller vaksiner, sant?) og havnet hos hyggelige hundemenneskene, som så vidt jeg veit har påtatt seg å stille opp på ymse mediagreier for å kunne ha nettopp disse to hundene (det er vel ikke så mye av det som man hadde forespeilet seg heller, men..)

Det er jo heller ikke en rase-tråd, det var spørsmål om hvor akkurat DISSE TO hundene hadde gjort av seg, sant? Ergo blir det jo noe alà trådene på "Din hund"-forumet.. Og jeg må jo ærlig innrømme at om man ikke har noen helst som annen kommentar enn "æsj, jeg liker ikke" - samme om det er rase, men særlig når det gjelder bare et par hunder - så kan man vel egentlig holde kjeft? For det blir ikke noe bedre om jeg kommenterer alle raser JEG ikke liker i raseforumet heller, gjør det vel? Det er jo ikke interessant i det hele tatt? Neivel, så liker ikke jeg den rasen, det eneste man oppnår med det er å tråkke på såre tær.. Og det er - merkelig nok - mye værre når vi "slemmingene" gjør sånt, enn når alle de andre "hyggelige" barna gjør det (hoster litt om dobbeltmoral, skjønner du).

  • Svar 64
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg har på følelsen at du liker å inneha rollen som "slem", siden du klamrer deg så fælt til tittelen.

Utgreinga om hvem som eier hundene prøvde jeg å unngå ved å føye på en liten setning om klarheten når det kommer til /gave/eie/whatever, men det var nok uungåelig.

Men stå på ditt, kall deg selv slem og si hvor urettferdig det er at alle ser på deg som den slemme hele tiden. Det har jo blitt et argument i seg selv.

Skrevet

Nei, men i all verdens land og rike da? *deler ut litt folkeskikk*

Men - disse to hundene er jo litt sånn kjendiser i hundeverdenen. Jeg ser derfor ikke problemet med at man uttaler seg mer om disse hundene enn min og din og hansen sin. Det blir litt sånn "hva synes du om rumpa til Kåre Conradi? høhø" - "jeg synes den er hårete og ekkel, høhø" - "jeg synes den er sexy, høhø". Dette sier vi fordi 'alle' har et forholdt til KC. På samme måte kan man uttale seg om disse to kjendismyndene tenker jeg.

Skrevet

Haha! leste gjennom neste halve tråden og var sikker på det var snakk om krigersk mynde :)

Syns det lå i navnet at det ikkje var en hund for alle og ein kvar :rolleyes:

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
Skrevet
Jeg traff igjen Cæsar på Øya når jeg gikk der skoleåret 2005/06, en morsom fyr har han blitt :flowers: Ingvild som eier han er lærer på Øya, så hun hadde han med når hun var på jobb stort sett. Hun har hjemmeside da, litt usikker på om det ligger mye info om han ute nå, men du kan jo kikke?

hva kan du egentlig utdanne deg til på en slik skole???

disse myndene var faktisk skjønne (liker egentlig ikke mynder) :ahappy:

Skrevet
hva kan du egentlig utdanne deg til på en slik skole???

disse myndene var faktisk skjønne (liker egentlig ikke mynder) :rolleyes2:

jeg går på øya! skal gå hundelinja neste år:) www.oya.vgs.no

Skrevet
Sitter å rister oppgitt på hodet jeg, syns dere virkelig disse hundene er flotte ?? :whistle:

....og dette kommer fra noen som har boxer (les: fin hund med stygt, unaturlig, deformert hode)... :rolleyes2:

Edit: FCI er nå igang med prosessen for å anerkjenne kirgisisk mynde som FCI-godkjent rase. Det er forøvrig folk i bl.a. Estland og Polen som er i gang med oppdrett av rasen. Og de er veldig, veldig vakre!

Skrevet

De var utrolig pene! Har ikke fått med meg disse her tidligere jeg, første gangen jeg hører om rasen(selv om det ikke er en GODKJENT rase, er det jo en rase.) Falt virkelig i smak utseendemessig for min del. :rolleyes2:

Skrevet
Kjempefin hund! ( så på filmen) Så litt ut som en saluki eller kortklipt afganer :rolleyes2: Er noe spesielt med myndene, skikkelige atleter.

jeg er helt enig i at de ligner :whistle:

Skrevet
De var utrolig pene! Har ikke fått med meg disse her tidligere jeg, første gangen jeg hører om rasen(selv om det ikke er en GODKJENT rase, er det jo en rase.) Falt virkelig i smak utseendemessig for min del. :whistle:

Sakset fra Wikipedia:

"Since 2005, a national kennel club called Kirghizcynology exists in Kyrgyzstan. The club has stated that it intends to join the FCI. This would enable Kyrgyzstan to apply for international recognition of the Taigan. The final decision concerning the Kyrgyz membership in the FCI will be taken in 2009. The FCI member clubs in Russia, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Usbekistan, Estonia, Latvia, Lithuania, Hungary and Poland, have recognized the Taigan on national level."

Norsk Myndeklubb fikk forespørsel fra FCI i fjor høst om hvorvidt klubben var villig til å anerkjenne kirgisisk mynde som rase. NMK forela spørsmålet for sine raseutvalg, og ingen hadde noen innvendinger. Med mindre noen andre lands klubber setter ned foten, vil nok kirgisisk taigan bli anerkjent av FCI nå i år. :rolleyes2:

Skrevet
....og dette kommer fra noen som har boxer (les: fin hund med stygt, unaturlig, deformert hode)... :whistle:

Lenge leve gamle tråder ja :rolleyes2:

Ja, siden jeg liker den typen hund så er det vel forstårlig at jeg ikke syns særlig om hunder som ser ut som noen hengslete bulimi-offre.

Guest Dratini
Skrevet

risteroppgittpåhodetogtenker:deterf@enikkerartatde

terkrigiverden

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...