Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken fugl skal jeg velge ^^


Izelin

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg tenker jeg skal kjøpe meg en fugl om ikke så lenge og har sett på forskjellige type fugler.

Jeg har tidligere hatt undulat, så denne gangen har jeg lyst på noe litt mer anderledes. så jeg lurer på om noen er kjent med blåkinnet conure.

Har hørt at de er veldig bråkete men ellers veldig morsomme og lekne.

Eller om dere har noen andre forslag til søte fugler som er lette og tamme, som ikke skriker høl i huet på samboeren min :lol:

I jul fikk jeg et bur som er ment til dvergpapegøyer, nymfeparakitt str, så hvis det er noen i den størrelsen, så hadde det vært perfekt :P

Hilsen Izelin

Skrevet

Den eneste fuglen jeg kunne tenkt meg er grå jacko også kjent som african grey. De er vakre, lite bråkete, sosiale og supersmarte. Fine fuglene :lol:

Skrevet

Ja jeg syns de begge er ganske tøffe fugler, men siden jeg akkurat har fått et nytt bur som nok er mindre enn det de fuglene trenger, så tenkte jeg kanskje å finne en i den str først. Tenkte jeg skal heller invistere på en større papegøye senere når jeg har hatt litt fler fugler.

Men jeg vil gjerne ha en fugl som er litt lik papegøyer bare i liten verson, sånn som conurer. Noen som vet om pionus papegøyer er noen som kunne passet da i den str jeg tenker eller er de også ganske store papegøye fugler?

Jeg vurderer også på en conure men det er mange som syns de bråker så fært osv. Har aldri hatt en sånn før så vet ikke :|

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det ble visst en comure :hyper: Kjøpte den i går. Den er så utrolig søt, men ganske dum start på dagen da^^ Han klarte visst å komme seg ut av buret gjennom en sprekk mellom åpningen og sove kassa:S Men fikk tak i den etterhvert da. Men han var ikke særlig redd mennesker, var mer intressert å komme seg ut.:lol:

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...