Gå til innhold
Hundesonen.no

Dogweb


-Vilde-

Recommended Posts

Skrevet

Jeg driver å tester ut dogweb litt. Men når jeg skal søke på en hund kommer kun rasen airdale terrier opp. Hvordan endrer jeg "mine raser?"

Hvis noen skjønte den forklaringen setter jeg veldig pris på svar :lol:

Skrevet
Under der hvor du kan stille inn hvilken rase det skal søkes gjennom, er det en link til "Legg til/fjerne raser" - trykk på den, og så er det bare å velge og vrake. :lol:

Jeg ser ingen link. Det er en sånn "rullgardin" meny hvor det står "Alle mine raser" og "Airdale terrier." Under det står det bare "Navn," "Reg.nr" og "Sorter etter navn/reg.nr" Jeg trenger en nøyaktig beskrivelse :P

Skrevet

I venstre margen står det >Min side helt opperst. Under står det >dogweg. Mulig du har trykket på > Teste dogweb som er helt nederst i margen. :lol: Det gjorde vertfall jeg første gang :P hehe

Skrevet
I venstre margen står det >Min side helt opperst. Under står det >dogweg. Mulig du har trykket på > Teste dogweb som er helt nederst i margen. :lol: Det gjorde vertfall jeg første gang :P hehe

Ja det var det jeg gjorde feil :blush: Takk for hjelpen :biggrin:

Skrevet

Jeg bare lurte på en ting til: Hvis jeg skal finne en Schäferhund som er født i 1997. Skal jeg da søke: */97 ? For det kommer ikke noen opp, så jeg må jo gjøre feil :lol:

Guest Gråtass
Skrevet
Jeg bare lurte på en ting til: Hvis jeg skal finne en Schäferhund som er født i 1997. Skal jeg da søke: */97 ? For det kommer ikke noen opp, så jeg må jo gjøre feil :lol:

Hvis du vet hva hunden heter eller deler av navnet kan du søke kun på navn med feks en stjerne. Hvis jeg vil finne en hund som heter Finka og jeg vet hun er fra en kennel som heter noe med gården, kan jeg søke på *gården Finka. Hvis du ikke finner ut av det, så send meg en PM så skal jeg hjelpe deg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da jeg skulle ha meg ny hund ble jeg fortalt at en australsk kelpie ville passe bra. Trener lydighet og går blodspor. Har trent litt rallylydighet tidligere. Det ble flat coated retriever. Den rasen fyller mine behov for treningsglede og har aldri gått mer enn 20-25 meter fra meg på tur.
    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...