Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av Pito...(vicky:))


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Her kommer etterspurte bilder :D

Har dessverre ikke noen treningsbilder siden alle bildene på dataen ble sletta når vi rydda opp i den :lol: Men du skal nå få se dem jeg har:

Meg og Pito på handler kurs:

staa.jpg

Pito stikker nesa bort i bamsen på kommando:

touch1.jpg

hart.jpg

pitosau.jpg

rose1.jpg

*Zzzznooooork* :

zzz.jpg

Pito vet å si fra :) :

grr.jpg

Pito og target sticken:

targetstick.jpg

koser seg i solen:

finepine.jpg

mandag9.jpg

mandag3.jpg

pitoogsimba1.jpg

krittpitoblomst.jpg

krittemilypito.jpg

krittpito.jpg

Skrevet

Åhhhhh!!! så nydelig!! :lol::D:D Ser Pito er tollerant på det nest nederste bildet... hihi... finner seg i det meste :D:D for en utrykksfull hund !! :D Kjempe morro med bilder!! takk for at du la ut :)

Skrevet

Hun virker som en veldig tolerant hund siden hun lar barn kose og klemme på henne :lol:

Skrevet

Det er litt forskjell på en labrador og en liten "gneldre-bikkje" som pom eller papillon, ja :lol: Hehe..

Pito er skikkelig nusselig! Synes det bare er fint at hun ikke har så mye underull jeg da :oops: hihi :)

Skrevet

Så sØt Pito var! Nussdeduss... (hehe) syns det bildet mnår hun skulle "ta på bamsen" var så søtt.. Hehe, å så måtte jeg le litt når jeg så lille Pito vedsiden av Den svære hunden (så ikke helt hvem rase det var, meeen har en liten tanke, men unngår å si det i fall jeg tenker feil) :):)

Skrevet
Mange småe raser som ikke liker å koses med på den måten, Tinka :wink:

riktig... en liten hund som papillon har lettere for å bli en liten gnelldreting... derfor skal min IKKE bli det :)

Skrevet

tusen takk alle sammen!

tok et par bilder i dag:

Pito på bussen på vei til agility trening:

bussen.jpg

Vi var først så vi tok oss en liten tur før trening.

"Hoho hvem er det som tramper på min bro?":

bro.jpg

Speider utover elven:

bro1.jpg

Fikk ikke tatt noen bilder på selve treninga for det regnet TROLL kjerringer!!! Og tordnet og lynet. Men trene skulle vi! Bare jeg turte ikke ta ut kameraet..

Skrevet
Så sØt Pito var! Nussdeduss... (hehe) syns det bildet mnår hun skulle "ta på bamsen" var så søtt.. Hehe, å så måtte jeg le litt når jeg så lille Pito vedsiden av Den svære hunden (så ikke helt hvem rase det var, meeen har en liten tanke, men unngår å si det i fall jeg tenker feil) :):)

Det er forest ;) En engelsk setter ;)

Skrevet

Trodde den hunden som var vedsiden av den ^ saken (kommer ikke på hva det heter) var en leonberger... Tror kanskje du mener den hvite og orange/rødaktige som du akkuratt ikke ser hodet på? :?

Den her?

grr.jpg

I så fall er jeg ikke så flau av meg selv at det gjør noe :)

Det er i alle fall Denne hunden jeg mener :wink:

http://img341.imageshack.us/my.php?image=h...hundstor0ga.jpg

det bildet er forresten litt stort :)

Skrevet

Så søt Pito er.. :);)

Elsker bilder... =D>

Veldig tolerant ja.. :)

Ps.

Ja, da må Diego også være veldig tolerant.

Siden den rasen regnes som å være aggressiv enmanshund.. ;)

Skrevet
Trodde den hunden som var vedsiden av den ^ saken (kommer ikke på hva det heter) var en leonberger... Tror kanskje du mener den hvite og orange/rødaktige som du akkuratt ikke ser hodet på? :?

Den her?

grr.jpg

I så fall er jeg ikke så flau av meg selv at det gjør noe ;)

Det er i alle fall Denne hunden jeg mener :wink:

http://img341.imageshack.us/my.php?image=h...hundstor0ga.jpg

det bildet er forresten litt stort :)

åååååååååååååååååååååå ja! Ja DET er en leonberger :) :oops:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...