Gå til innhold
Hundesonen.no

Landeplager


HHC

Recommended Posts

Akkurat nå? Hmm... Den er jeg jaggu ikke sikker på, men det jeg synes var den verste landeplagen var Ravi & DJ Løv's Utadæsjælopplevelse *grøss*

Men må ha med den beste landeplagen også, og den kommer igjen hver sommer den: Gyllene Tider's Sommartider. Da er det sommer da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Call on me" fra femteklasse. En utrolig dårlig sang som var utrolig lett å få på hjerna *irriterendes!*

Den dårligste nå for tiden må være "**** deg", eller hva den nå heter. Vet ikke når den kom ut, men dårlig er den iaffal!

Edit: Haha.. Et av ordene i sangen "Fu c_k deg" kom ikke med :lol:

En av de beste, må være "Dum og deilig" -juba juuuba!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja! Crazy Frog! *grøss*

Grunnen til at den er blitt så populær er alle det intetvitende tiåringene som får høre gamle slagere for første gang! De har jo aldri hørt originallåta! :rolleyes: Selvsagt slår den an slik den gjorde på 80-tallet!

Edit; også den derre sangen, "Rosa".. Dårlig, men fengende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja! Crazy Frog! *grøss*

Grunnen til at den er blitt så populær er alle det intetvitende tiåringene som får høre gamle slagere for første gang! De har jo aldri hørt originallåta! :rolleyes: Selvsagt slår den an slik den gjorde på 80-tallet!

Edit; også den derre sangen, "Rosa".. Dårlig, men fengende.

Rosa, jeg liker bare ting hvis de er rosa? haha, du tenker på den?

"Den rosa sangen"

Hun står opp og kjenner plutselig

At livet er så kjedelig

Hun vil gjøre noe harry

Hun vil bli en rosa barbie!

Så hun tar ut alle penga sine

og spanderer på alle venna sine

rosa sukkerspinn

for rosa det er i-iin

kjøper en rosa genser

en rosa tusj

hun bruker også rosa pysj

Rosa bukser og rosa sokker

Hun leker kun med rosa dokker!

Hun har på seg roosa bikini

Og kjører rosa lambourghini

mens hun drikker rosa slush

Og girer med en rosa clutch

Rooosa

Jeg liker bare ting hvis de er rooosa

Hva sa du sa du grønn?

Nei det er roosa

de prøvde visst å ta meg med til Gaaaustad

*musikken sakner så stopper*

Hæh? Gaustad?

Øøøh jeg mener…

Ookey?

Øøøh…

Men åssen går det?

Åssen går det?

Jeg har fått rosa striper i håret

Hun går med rosa sekk på skolen

Som er importert fra polen

Rosa lue

Rosa vanter

Og hun digger rosa panter!

Når hun faller ned i trapper

Ser hun rosa elefanter!

Hun tygger rosa Hubba bubba

Mens hun hygger seg med gutta

Når hun går i skolekorpset

spiller hun på rosa tuba

Hun har rosa papegøye

Og hun biter folk i øyet

Når hun skal inn i polstra celle

får hun rosa tvangstrøye

Rooosa

Jeg liker bare ting hvis de er rooosa

Hva sa du sa du grønn?

Nei det er rooosa

de prøvde visst å ta meg med til…

*musikker stopper*

Øøøh…

Jah? Hvor da?

Øøøhm… Mac Donalds?

Jaah… ja vel da!

Det får gå for denne gangen!

Rooosa

Jeg liker bare ting hvis de er roosa

Hva sa du sa du grønn?

Nei det er rooosa

Jeg liker bare ting hvis de er rooosa…

Var det bra eller var det dårlig?

Det var bra

Sikker på det?

Var det virkelig det?

Sett deg ned

Jeg sitter jo ned!

Jeg får det ikke Tiiil

Du får det til du er bare litt dum

*Gråter*

Jeg liker bare ting hvis de er roosa

RoosAAA!

Gaah Jeg blir gæærn!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud, når var dette? For en utrolig teit sang! (uten at jeg skjønte noe som helst av teksten, da)

Mer eller mindre sier vel teksten ikke noe mer enn hvor fryktelig vanskelig det er å være baby? Eh.. litt usikker her, men det virker sånn på meg.. MEN, grusom, og at det i det hele tatt ble laget en video til den er over min fatteevne *ler*

Når det gjelder Crazy Frog... det er utrolig lite morsomt når en fniser og sier til tøtto si at "oi, den opprinnelige sangen var en skikkelig slager når jeg var tenåring", hvorpå svaret kommer "nei, Crazy Frog har nettopp kommet ut med denne".. Da har man bare lyst til å gå og skyte seg *flire*

Men lett å fikse opp i, man tager en cd, setter den i- lar barnet høre den opprinnelige sangen OG viser dem årstallene.. Så holder barnet kjeft etterpå :lol:

(forsøket ble utført på en mild måte og intet barn kom til skade under hendelsen :D)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, nå har dere glemt den forferdeligtse av alle; "My boobs are okay" av Lene Aleksandra.. :D

Skjønner virkelig ikke at det er mulig å la den dama bli en kjent artist, hun er ikke flink til å synge en gang :lol:

Hvordan kunne jeg glemme den :D?!? Den er fææl!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...