Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff igjen?


-Vilde-

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte vi kunne arrangere ett nytt Oslo treff :barfy:

Jeg foreslår neste helg lørdag eller søndag kl.12.00 Skullerud. Bare et forslag, men det blir så mye om og men hvis ikke man begynner et sted.

Hilsen Vilde, Aysha & Oscar :)

Skrevet
Neste helg passer utmerket for oss i hvert fall, da har jeg verken jobb eller andre planer :barfy:

Du har nytt nick jo :) Ble nesten forvirra her jeg. Det var liksom Norma på bildet, men nicket matchet ikke...

Skrevet

Jeg og Mario kunne tenke oss å prøve å bli med.

Dersom han klarer å oppføre seg da.

Må ta forbehold om at vi kanskje må dra da, om han ikke klarer å oppføre seg.

Fikk han som 1 1/2 åring usosialisert, så slet mye med at han var redd før, men han har kommet seg mye da, de vi har hilst på i det siste har ikke vært noe problem.

Dersom dere vil ha oss med da, skjønner godt om dere ikke vil ta sjansen.

Skrevet

Vi vil veldig gjerne være med, men jeg må ta et lite forbehold (de siste gangene har det dukket opp ting som haster veldig), men i utgangspunktet passer tidspunktet kjempefint :(

Skrevet
Jeg og Mario kunne tenke oss å prøve å bli med.

Dersom han klarer å oppføre seg da.

Må ta forbehold om at vi kanskje må dra da, om han ikke klarer å oppføre seg.

Fikk han som 1 1/2 åring usosialisert, så slet mye med at han var redd før, men han har kommet seg mye da, de vi har hilst på i det siste har ikke vært noe problem.

Dersom dere vil ha oss med da, skjønner godt om dere ikke vil ta sjansen.

Det går sikkert fint. Men er det noen stor fare for at han kanskje vil være agressiv og/eller angripe?

Jeg tror jeg blir med..

Tolker det som at du blir med jeg ;) Lørdag?

Skrevet
Det går sikkert fint. Men er det noen stor fare for at han kanskje vil være agressiv og/eller angripe?

Han pleier bare å bjeffe som en gal, knurre litt (hvis han reagere) men kan ikke huske at han har angrepet noen og har møtt flere i det siste og det har gått bra. (altså ikke annet en glad lyder)

Hvis det blir for ille så får vi jo bare dra hjem igjen.

Guest Gråtass
Skrevet

Lørdag skal man på SGT-fest så det går nok ikke.. Dessuten med en syk hund og en sur hund så tror jeg vi får ta det en annen gang i steden..

Men god tur til dere andre!

Skrevet

ååh.. Jeg hadde lyst til å være med, men Mike har blitt så teit med andre hannhunder i det siste, så vi må nok takke for oss for en liten stund... Men er så koselig med sonetreff!!

Skrevet

Ja vi er vel 3-4 stykker nå tror jeg. Så hvis ingen melder avbud, så er det treff kl.12.00 lørdag på Skullerud (møte på parkeringsplassen tror jeg?!?)

Håper det ikke er så ekkelt vær som det er nå da :rolleyes:

Skrevet

Spørs om vi får blitt med likevel dessverre... Jeg skal være på jobb 14.30, så da blir det litt knapt med tid om dere møtes kl 12 :)

Skrevet
Spørs om vi får blitt med likevel dessverre... Jeg skal være på jobb 14.30, så da blir det litt knapt med tid om dere møtes kl 12 :)

Men du skal være med på fest??

Skrevet
Men du skal være med på fest??

Får nok ikke til det heller nei :) Ble byttet om vakter, og selv om jeg kranglet meg blå må jeg jobbe fra 1430-2100 *gråte*

Skrevet

Jeg regner med at vi også kommer, men jeg må se an formen til Josie... Allergien herjer litt med henne, dessverre :D

Edit: Rettet en trykkfeil

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...