Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff igjen?


-Vilde-

Recommended Posts

Tenkte vi kunne arrangere ett nytt Oslo treff :barfy:

Jeg foreslår neste helg lørdag eller søndag kl.12.00 Skullerud. Bare et forslag, men det blir så mye om og men hvis ikke man begynner et sted.

Hilsen Vilde, Aysha & Oscar :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og Mario kunne tenke oss å prøve å bli med.

Dersom han klarer å oppføre seg da.

Må ta forbehold om at vi kanskje må dra da, om han ikke klarer å oppføre seg.

Fikk han som 1 1/2 åring usosialisert, så slet mye med at han var redd før, men han har kommet seg mye da, de vi har hilst på i det siste har ikke vært noe problem.

Dersom dere vil ha oss med da, skjønner godt om dere ikke vil ta sjansen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og Mario kunne tenke oss å prøve å bli med.

Dersom han klarer å oppføre seg da.

Må ta forbehold om at vi kanskje må dra da, om han ikke klarer å oppføre seg.

Fikk han som 1 1/2 åring usosialisert, så slet mye med at han var redd før, men han har kommet seg mye da, de vi har hilst på i det siste har ikke vært noe problem.

Dersom dere vil ha oss med da, skjønner godt om dere ikke vil ta sjansen.

Det går sikkert fint. Men er det noen stor fare for at han kanskje vil være agressiv og/eller angripe?

Jeg tror jeg blir med..

Tolker det som at du blir med jeg ;) Lørdag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det går sikkert fint. Men er det noen stor fare for at han kanskje vil være agressiv og/eller angripe?

Han pleier bare å bjeffe som en gal, knurre litt (hvis han reagere) men kan ikke huske at han har angrepet noen og har møtt flere i det siste og det har gått bra. (altså ikke annet en glad lyder)

Hvis det blir for ille så får vi jo bare dra hjem igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Lørdag skal man på SGT-fest så det går nok ikke.. Dessuten med en syk hund og en sur hund så tror jeg vi får ta det en annen gang i steden..

Men god tur til dere andre!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...