Gå til innhold
Hundesonen.no

Brit hundefòr, Lam&Ris


Jettapus

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Lurte på om noen har erfaring med Brit Lam og ris fòr? Fungerer det godt på hunder som er meget ømfintlige i magen? Har en Labradorgutt som eneste jeg har klart å få til å fungere rimelig bra er Eukanubas sensitive digestion, men jeg synes det blir mye avføring av det... Pelsen hans er utrolig fin da... Takk for svar :)

Skrevet

Jeg har selv brukt Brit foret i 1.5 år nå og har så langt vært veldig godt fornøyd med det. Har brukt både Lam og Ris men har vel brukt mest av høyenergi foret. Hundene mine har vært veldig vine i magen når de har brukt dette foret men skal vel ikke si at de har brukt og ha så store problemer ellers heller da.

Har vel hørt om flere som har hatt hunder med litt ømfintlig mage som har brukt lam og ris med stort hell. Jeg har ialleflall linst like stor tro på dette foret som mange av de sterkt overprisede fortypene som dyrlegene selger.

Men det er vel også slik at det ikke finnes noen fasit på hva som er best for nettopp DIN hund da. Alle hunder er litt forskjellige og det finnes ikke noe for på markedet som alle hunde fugerer optimalt på så dette må du nesten prøve ut selv for og finne ett sikkert svar på.

Skrevet
Lurte på om noen har erfaring med Brit Lam og ris fòr? Fungerer det godt på hunder som er meget ømfintlige i magen? Har en Labradorgutt som eneste jeg har klart å få til å fungere rimelig bra er Eukanubas sensitive digestion, men jeg synes det blir mye avføring av det... Pelsen hans er utrolig fin da... Takk for svar :(

Hvis hunden din er ømfintlig i magen, bør du satse på et fôr som inneholder minst mulig av råvarer som magen må streve med. Det beste er et fôr som ikke inneholder noe han er allergisk mot, og som har lavt innhold av tungtfordøyelige karbohydrater (altså vegetabilske råvarer).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...