Gå til innhold
Hundesonen.no

Øyediag.resultat fjernet fra NKK


SD

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet hvorfor øyediagnoseresultatet til hunden min er fjernet fra NKK?

Vet at det visstnok har vært noe tull med de som er lagt inn 2007. Men resultatet til hunden min er fra 06, kan det være fjernet fordi resultatet er over 1 år gammelt?

Skrevet
Noen som vet hvorfor øyediagnoseresultatet til hunden min er fjernet fra NKK?

Vet at det visstnok har vært noe tull med de som er lagt inn 2007. Men resultatet til hunden min er fra 06, kan det være fjernet fordi resultatet er over 1 år gammelt?

Neppe fordi det er 1 år gammelt. Resultatet på eldstemann ligger der, og han ble øyelyst i 2003...

Guest Gråtass
Skrevet

Det står på første siden til NKK Info om hva og hvorfor enkelte øyelysediagnoser er fjernet..

Skrevet
Det står på første siden til NKK Info om hva og hvorfor enkelte øyelysediagnoser er fjernet..

Har lest det, men slik jeg forsto det så gjaldt fjerningen bare for de diagnoser i 2007. Diagnosen på hunden min er fra 2006.

Skrevet
Har lest det, men slik jeg forsto det så gjaldt fjerningen bare for de diagnoser i 2007. Diagnosen på hunden min er fra 2006.

Bare vill gjetting: Kan det være litt etterslep, slik at diagnosen først ble lagt inn i DogWeb i 2007, selv om den ble gjort i 2006?

Skrevet
De er ikke kjappe i ræva. Tok FA for langt over ett år siden, og har ikke sett snurten av resultater enda...

Da ville jeg etterlyst dem jeg...

Skrevet
Bare vill gjetting: Kan det være litt etterslep, slik at diagnosen først ble lagt inn i DogWeb i 2007, selv om den ble gjort i 2006?

Ehm, det skal man vel ikke se bort i fra. Ble litt usikker på når resultatet ble lagt ut.. Det kommer vel tilbake om det er havnet under den der konverteringsfeilgreiene NKK hadde.

Skrevet
Mentaltester slik som KT, FA og MH blir ikke postet i dogweb. De har ikke løst hvordan de skal få det inn i systemet. Fikk dette til svar for 1 uke siden.

Den "unskyldninga" bruker de på mentaltester som er tatt for flere år tilbake også... Så det har nok veldig mye med interesser og prioriteringer der inne gjetter jeg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...