Gå til innhold
Hundesonen.no

Det bedste der kan ske for din hund?


Tina

Recommended Posts

Skrevet

me2 :P

Me 3! :P

Takk Tina!!! Sånne tråder er mye hyggeligere!! :P:P

også hadde jeg blitt veldig glad om Tequila kunne slutte å være så redd for noen hunder og være som hun var før, elsket alle hunder!!! :P

Skrevet
At hun får leve lenge, altså 8 år, uten å få noen seriøse sykdommer!

oi.. er 8 år lenge på IW'er? Det blir betegnet som allfor tidlig død på en sheltie..

Der ligger snittet mellom 10 og 15 år..

Skrevet

Ja, jeg tror snittet faktisk er så lavt som 7 år :-o Men det dras veldig ned pga unge hunder som dør en tidlig død.. Og det jobbes nå med å forbedre den generelle helsen og for å forlenge levealderen.

Skrevet
Ja, jeg tror snittet faktisk er så lavt som 7 år  :-o  Men det dras veldig ned pga unge hunder som dør en tidlig død.. Og det jobbes nå med å forbedre den generelle helsen og for å forlenge levealderen.

7 år :-o bra det jobbes med å øke alder og helse da!

Skrevet

Ja.. De har problemer med kreft og hjerte blant annet. Også selvfølgelig HD. Ikke at jeg tror det er mye av det. Hmm. Nå ble jeg nysgjerrig på den lave levealderen :)

Skrevet

Ja det er rart at de største hundene skal leve kortest.. Også med GD. Men hørte en gang at det var no med hjertet og dets arbeid i den så stor kropp osv.. :? men går vel an å søke litt rundt og finne ut litt mer om dette. For jeg vet at noen har forklart grunnen for kort levetid..

Skrevet

Ja, finn ut! og raporter!!

Men det jo slik at store hunder lever kortere enn små hunder..

Hvorfor vetjeg ikke.. men jeg kan spekulere..

En stor hund har et tort blod omløp, og hjertet må jobbe hardere enn hos enlitenhund somharlite blodomløp... så der for blirkanskje hjertet slitent og gir opp fortere enn hos en liten hund...

en stor hund er mer plaget med HD enn en liten hund.. derfor blir de avlivet tidligere...

hmmm... ikke vet jeg...

Skrevet

bare 7-8 år?? :-o :) det virket da veldig kort :P det er ike uvanlig at buhunder blir 12-14 år gamle..men som silje skrev, store hunder har mer problem med ledd og blodomløp..

Skrevet

Jeg synes da at 8-9 år er gammelt...jeg forventer ikke mere end det nogensinde om det så er en lille eller en stor hund. Jeg synes det er så sjældent man møder hunde der er ældre end 10 år.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...