Gå til innhold
Hundesonen.no

Julebord


JailyTina

Recommended Posts

Skrevet

Til fredag skal jeg på julebord med jobben. Vi fikk vite i stad at det ikke blir godtatt med dongeri og skjorte f.eks. på oss jentene, med andre ord må vi frem med "fin stæshet"... Bare et problem. Jeg pynter meg aldri! "Fint" for meg pleier å være svart skjorte og svart dongeri. ;)

Hva regnes som fint nok på et julebord?

Skrevet
Til fredag skal jeg på julebord med jobben. Vi fikk vite i stad at det ikke blir godtatt med dongeri og skjorte f.eks. på oss jentene, med andre ord må vi frem med "fin stæshet"... Bare et problem. Jeg pynter meg aldri! "Fint" for meg pleier å være svart skjorte og svart dongeri. ;)

Hva regnes som fint nok på et julebord?

Enkel pen kjole (for guds skyld ikke svart, alle går i svart kjole på julebord, grisekjedelig!) eller et pent skjørt med en stilig topp holder lenge ;) H&M har et rimelig og godt utvalg.

Eventuellt kan du ta en damedress, det finnes mange stilige av de også, det var et par av jentene på jobben min som møtte opp i det og de var dødstilige. Jeg er altfor svak for kjole eller skjørt desverre, men tror nesten jeg må kjøpe meg noe sånt også når jeg blir rik ;)

Skrevet

Hehe.. Kan bli vanskelig å unngå svart ettersom jeg stortsett bare går i svart.. ;) Men kan jo hende jeg kan klare å grave opp et eller annet med litt farge.. Men skjørt og en topp av noe litt penere type er godtatt som pent nok stort sett?

Skrevet

Er du ikke vant til å pynte deg, så ville jeg gått for skjørt og skjorte/bluse/topp (hva nå forskjellen egentlig er..). Jeg har noen penere kjoler, men føler meg litt vel pyntet i de. Skjørt er liksom helt greit å bruke (bare man har sko som passer!), og jeg kan bruke en mer nøytral skjorte. Svart er jo helt greit det, også i skjørt. Dress-sak er fint hvis du føler deg ukomfortabel med skjørt, sikkert enklere å finne sko, og dessuten mer praktisk utover kvelden, haha! ;)

Skrevet

Husk at en enkel, svart kjole lett kan dresses opp med for eksempel et rødt magebelte, veske og sko i matchende farger (andre enn svart, selvsagt), et sjal/skjerf eller lignende. Jeg er selv svart-o-man, men jeg elsker å pynte meg jeg da:p Et alternativ til skjørt og kjole er pene (PENE!) shorts med matte eller blanke strømpebukser, high heels og en lekker bluse til. Sjekk ut HM, Bik Bok, Vero Moda og Kubus. Litt dyrere, men med myye utvalg, er Vic og Mango. Kose deg! Jeg er kjempemisunnelig (får ikke julebord, nemlig).

Skrevet

Jeg tror jeg ville følt meg veldig overpynta i dressak selvom jeg syns mange andre kler det kjempe godt. Takk for tips om hva jeg kan prøve å finne og hvor! ;)

Huldra: Jeg er absolutt ikke vant til å pynte meg! Går helst i slitte bukser, store gensere og marsstøvler.. :rolleyes:

Skrevet

Men er det noen andre jenter på den jobben din? Høres litt ut som om du er ny i bedriften og er litt usikker på hva akkurat de legger i betydningen? Hvis du er det, så kan du jo som sagt høre med de andre jentene.. Hvis det er noen der da... Hvis du bare jobber med menn, så er det absolutt ikke mye du trenger å stasje på deg før det blir godtatt :flowers:

Skrevet

Nei, er ikke ny her egentlig. Jobbet her i over et år, men forrige julebord lå jeg hjemme med 40 i feber.. :glare: Alle jentene her (vi er vel 7 jenter, tror jeg. Og ca 20 menn) er av den "ikke-pyntende" typen så vi er egentlig alle litt i villråd! Men etter alle tipsene her klarer vi nok å finne på noe lurt! :flowers:

Skrevet
Til fredag skal jeg på julebord med jobben. Vi fikk vite i stad at det ikke blir godtatt med dongeri og skjorte f.eks. på oss jentene, med andre ord må vi frem med "fin stæshet"... Bare et problem. Jeg pynter meg aldri! "Fint" for meg pleier å være svart skjorte og svart dongeri. :flowers:

Hva regnes som fint nok på et julebord?

Jeg pynter meg også veldig sjelden. Men jeg har skaffet meg to-tre fine antrekk som jeg bruker en sjelden gang, da unngår jeg at dette problemet dukker opp med jevne mellomrom. På siste julebord på jobben hadde jeg et langt svart skjørt med noe svarte blonder og paljetter på, høres sprøtt ut, men det skjørtet er kjempestilig. Til det hadde jeg en svart fløyelsaktig topp. Har også en fløyelsdressjakke som passer til dette. Med noen fine smykker og svarte høyhælte føler jeg meg fiiiin i disse klærne! :D Det går mye i svart på julebord ja, evt mørkerødt eller sølv/gull. Men man kan jo absolutt sette eget preg på antrekket selv om man foretrekker disse fargene.

Skrevet

Jeg er ikke veldig pyntete og liker ikke kjoler med spagettistopper nå om vinteren, er så fryktelig bleik. Jeg hadde på meg denne på julebordet og følte meg veldig komfortabel i den, ikke for pyntet liksom...Hadde pumps inne men ute hadde jeg litt mer bikerboots til ble ganske tøft :icon_fun:

http://s211.photobucket.com/albums/bb319/w...H07_039-1-2.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...