Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Drammen 28.desember


TineSimbaNana

Recommended Posts

  • Svar 168
  • Created
  • Siste svar
Så dumt! Vi får prøve igjen senere.. Kanskje vi kan få til noe i romjula? Jeg kan ihvertfall ikke før da :glare:

Jeg vil gjerne være med.. Men jeg gidder snart ikke sette av flere dager til treff.. Kjedelig å holde av en del timer til treff også blir det ikke noe av.. Veldig kjedelig når faktisk folk sier at de kan dagen før treffet, også svarer de ikke den dagen treffet skal holdes.. Det er ikke første gangen dette skjer.. har skjedd litt for mange ganger nå syns jeg..

Men men.. Ikke så mye å få gjort med det egentlig..

Men kan du i romjula heidi? ^_^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan vettu :P Og nå føler jeg for at vi gjør noe skikkelig morro! Nå kommer snøen, og det er noen ihvertfall Elwira liker :P Kan vi ikke ta en skikkelig kakaotur i skogen, droppe trening, og bare kose oss med hundene og vinteren. Aking med hund er jo super morro! ^_^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan vettu :P Og nå føler jeg for at vi gjør noe skikkelig morro! Nå kommer snøen, og det er noen ihvertfall Elwira liker :P Kan vi ikke ta en skikkelig kakaotur i skogen, droppe trening, og bare kose oss med hundene og vinteren. Aking med hund er jo super morro! ^_^

Hørtes bra ut.. jeg er også for kakaotur i skogen ^_^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...