Gå til innhold
Hundesonen.no

Strikkepinner på fly?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke flydd på år og dag... Hvordan er reglene for å ta med seg strikkepinner i håndbagasjen? Tror de jeg er terrorist om jeg tar med meg et par med påbegynte sokker i håndbagasjen min?

Skrevet

Så irriterende... Som om mine strikkepinner kommer til å skade folk mer enn knivene jeg har tenkt til å ta med fra restauranten innefor sikkerhetskontrollen, liksom!

Men da får vel strikkepinnene bli hjemme da, med mindre jeg tar med meg så mye at jeg allikevel må sende bagasjen. Hvilket minner meg på at jeg må begynne å pakke snart.

Skrevet
Jeg mener at plastik strikkepinde er ok, så længe de ikke er i håndbagagen.

Litt rart hvis plastikk pinner skal være ok.. man kan jo fremdeles drepe folk med dem, hvis det er det som bekymrer vaktene :S

Skrevet
Jeg mener at plastik strikkepinde er ok, så længe de ikke er i håndbagagen.

Men du kan vel ha med skarpe gjenstander så lenge de ikke er i håndbagasjen?

Skrevet

Vet ikke jeg, kommer sikkert an på sikkerhetsvakten. Søskenbarna mine på to, fire og seks år ble fratatt plast-vannpistolene sine, som ikke var åpnet da de skulle ut å fly :rolleyes:

Skrevet

Du kan selvfølgelig ha med skarpe gjenstander så lenge det ikke er i håndbagasjen.

Jeg er glad for at de er strenge, og blir forferdet over at noe slipper igjennom. Jeg er livredd for å fly, og tanken på at folk får med seg farlige ting inn der hjelper ikke akkurat..

Jeg ble en gang fratatt pinsetten min...litt i overkant kanskje, men helt OK for meg.

Skrevet

Dere får bare kalle det så teit dere vil, jeg er som Sola glad for at vi har disse strenge reglene.. om det tar meg 5 min ekstra og eto strikkepinner fattigere å komme gjennom sikkerhetskontrollen, så er jeg bare glad for det.

Skrevet

Men dere er ikke bekymret over alt man kan kjøpe/raske med seg etter sikkerhetskontrollen som er potensielt farligere enn et par strikkepinner? Metallbestikk, lommekniver, øyenbrynskniver osv. Når man kan få fatt på alt dette på andre siden av sikkerhetskontrollen så synes jeg det blir litt overivrig og ta fra noen strikkepinnene eller neglefiler. Da bør de ikke ha noen form for butikker på andre siden av sikkerhetskontrollen, da kunne jeg forstått det. Forresten, så har jeg sett at man kunne få kjøpe strikkepinner etter sikkerhetskontrollen så hva er da poenget med å ta fra noen dem i kontrollen?

Men for å ha det sagt er jeg glad de er strenge men det får da være måte på ...

Skrevet

Det er fordi da har de kontroll på alt som er der inne, jeg aner ikke hva folk kan finne på. Det er sikkert mulig å f. eks sette gift på strikkepinner man har med seg og slikt..

Jeg kan være enig i at det virker tåpelig når man likevel kan raske med seg kniver og gafler fra restaurantene, men reglene gjør det jo faktisk tryggere. Det er litt lettere å forsvare seg mot en fyr med smørkniv enn en forskjærer han tok med seg hjemmefra.

Skrevet

Jeg er enig i at en viss sikkerhetskontroll må til - sjekke at folk ikke har med seg bomber, gevær, pistoler, sabler og gigantiske kjøttkniver om bord liksom, men jeg syns det blir for drøyt når det er som det er nå. Da jeg reiste nå i helga, hadde jeg bare med meg håndbagasje, så jeg fikk ikke med meg sjampo fordi flaska var på 150 ml. At jeg kunne tatt med med tretti kniver fra restauranten innenfor og spiddet folk med dem, det var ikke så farlig.

Og ang. gift på strikkepinner, så tror jeg ikke det er farligere enn gift (tatt med i en av 100 ml-beholderne som man får lov til å ta med seg inn) på kniver fra restauranten (sånt kan man jo sikkert mekke ihop på flytoalettet).

Jeg har sett litt for mange episoder av Seconds from disaster og Aircrash Investigation til å tro at det er 174,7% sikkert å ta fly, men jeg gidder ikke å bekymre meg over at sidemannen sitter og strikker og har sjampo-flaska på 250 ml oppi hattehylla, mens personen på andre siden filer negler og har med seg en brusflaske hjemmefra.

En annen ting som forbauser meg er at de er så ***** strenge på flyet, men på tog - hvor man har mye bedre tid til å i ro og mak koble ferdig bomben sin på toalettet - der er det ikke kontroller i det hele tatt. Og det er nettopp derfor jeg er så utrolig mye mer glad i å ta tog enn å fly, jeg slipper å stresse med flybuss, innsjekking, sikkerhetskontroll, venting, forsinkelser, boarding, av med mobiltelefon under hele reisen, få med seg håndbagasjen fra hattehylla uten å skape kø og irriterte mennesker, av flyet, finne bagasjen og flybuss igjen (+ evt transfer om man skal videre til et annet sted, selvsagt). Også er det mer miljøvennlig, hehe

Skrevet

Jeg står fremdeles på mitt, det er enklere å overmanne en person med smørkniv enn en person med sprengstoff :icon_redface:

Dæven, nå må jeg legge meg!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...