Gå til innhold
Hundesonen.no

litt skryt må være lov?:D


Arielle

Recommended Posts

Ja i går gikk jeg appellmerket med min lille flat gutt. Nettopp pasert 9mnd for 7 dager siden.

Og tror dere ikke han besto ;) men 153,5 poeng og best i klassen :rolleyes:

Alt gikk ikke så bra som jeg hadde trodd men jeg var jo mer nervøs en noen gang og va litt stressa ja. Så det var nokk min feil men jeg eg kjempe fornøyd med lille/store gutten miin :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tusen takk alle sammen :rolleyes: det som var mest imponerende var at han hadde ikke gått appellmerke kurset enda hadda bare vert på nybegynner kurs og skulle begynt på apellmerke.... etter nyttår men ser ut så det blir vidergående kurs neste :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tusen takk alle sammen :rolleyes: det som var mest imponerende var at han hadde ikke gått appellmerke kurset enda hadda bare vert på nybegynner kurs og skulle begynt på apellmerke.... etter nyttår men ser ut så det blir vidergående kurs neste :)

Litt OT, men savna deg i dag på trening.... :P

Det var ikke såååå kaldt!

Veldig flink hun med Golden Retriveren.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jah. det var jo SAAALG i byen i dag :rolleyes:

men det blir trening neste torsdag og da stiller jeg og min lille hallsprø svarte dott opp :)

jah syns den goldenen er kanonflott, skal forsten stille den i ølen i februar :P

hvordan gikk det med henne å goldenen da? fikk de det til?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

visning av tenner: 9

Lineføring: 7,5 (selvfølgeli fant han noe å snuse på:))

Fri med fot: 9 (fikk beskjed om at han jikk fri med fot på et høøøyt nivå :rolleyes: )

Dekk fra holdt: 8,5

Inkalling fra sitt: 7 (selvfølgeli denne øvelsen som alti har gått heeelt perfekt så måtte han stoppe og snuse)

Stå under marsj: 8,5

Enkelt dekk 2 min: 8,5

Helhetsintrykk: 10

hadde vert to løpetisper inne på banen før vi starte for det var en del hannhunder som reagerte, jafal min og bror til min hund som begge netop har funnet ut : aha det er noen som heter damer :P jeg var jo nervøs og tror han merket det for av og til virket han noe usikker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...