Gå til innhold
Hundesonen.no

Sakser til klipping av hund.


Arielle

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

jeg hadde tenkt og kjøpe sakser til og klippe min flat coated retriever med. (endelig har jeg fått opplæring i denne klippinga :rolleyes: ) Så lurte jeg på hvor jeg kan få tak i disse saksene billige men må være GODE. Jeg trenger en helt vanlig sakt til klipping rundt ørene. Og en sånnen "tynnesakt". Vet desvere ikke hva saksene heter :P

takk til alle som gidder og svare :P

Skrevet

Det heter "tynnesaks". I tillegg har jeg en potesaks som er butt i tuppen (eller, jeg har vel en to tre stykker :P ). Bak ørene bruker jeg potesaksen eller noen ganger en spiss hårsaks. Det blir veldig fort klumper bak der! Iallfall på tolleren.

Skrevet

Jeg trenger også en saks eller to.. Helst en som ikke har spiss tupp, kanskje også litt bøyd tupp? Til å bruke på labbene ja... Den burde helst være i en mediumstørrelse, sånn at den kan brukes på tøtta på 3kg og aussien som blir 20+ kg som voksen. Noen som har tips? :P

Skrevet

Jeg kjøpte nettopp nye sakser (og hadde tråd her før det uten spesielt mye respons). Endte med denne; 05-2039.jpg Dyr i nettbutikken (650), fikk den for 400 kjøpt på stand på utstilling. Den finnes både i lang og litt kortere (dette er den korte). Vanlig skarp saks kjøpte jeg bare i dyrebutikken, orka ikke lete mer på nett. Den var ikke dyr (rundt 2-300), og er veldig god. De gamle saksene hadde holdt ut i 12 år, så det var på tide med noe nytt :P Sakser som koster 1-200 er som regel ikke spesielt gode, og holder ikke lenge, så det er bedre å legge litt i dem og se på det som en investering. Saks med butt tupp har jeg desverre ikke tips om, da jeg ikke har det selv.

Edit; Ergo var vel mitt beste tips å se på en utstilling, de har ofte litt tilbud der :P

Skrevet

Jeg har kjøpt alle sakser i vanlige dyrebutikker. Effilering er sikkert riktig, men jeg får det jeg trenger når jeg ber om tynnersaks. Tror jeg har to, men den ene er nok hos Ane og Solo :P . Potesaksene våre er også kjøpt på vanlig dyrebutikk og har en liten runding på tuppen.

Skrevet

Da jeg fikk Pito kjøpte jeg meg både en vanlig saks og en effilerings saks. Begge i 150 - 200 kr klassen

Effileringssaksen var som å klippe med motorsag. Den var DÅRLIG og knirket så høyt at hundene skvatt hver gang jeg "åpnet" den.

Så jeg kjøpte meg en ny dyr en (kostet 750 kr) og den er som å klippe i smør. Skikkelig god.

Den vanlige saksen holder enda og er knallgod. Den er litt "treigere" enn dyre sakser å åpne, men ellers funker den utm.

Den kommer jeg nok ikke til å bytte ut med det første.

Så min erfaring er at vanlige sakser kan man godt kjøpe litt rimelige, mens effileringssakser kan gjerne være litt opp i pris for å få en god en :devil:

Lykke til!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...