Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi skal låne hund!


Vildee

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg gleder meg så til søndag for da skal vi låne hund for å sjekke om pappa tåler.

Vi skal låne en storpuddelhann på 9mnd, og ha han en uke :D

Skrevet

Så moro! Men er enig med Helle, hvis det går bra denne gangen, burde dere låne flere hunder for å være sikre på at han ikke reagerer på disse heller :D

Skrevet

Så lurt, da, og så bra at dere har funnet en hund dere kan låne! Håper det går bra og at faren din ikke ragerer på den eller andre hunder dere eventuelt senere vil låne!

Hvilke andre forhåndsregler tar dere, hvis dere tar noen? Tenker på om dere tenker å bade den ofte, ikke ha i møbler etc.?

Skrevet
Hadde vært såå bra om flere tenkte som dere :D

Lykke til, ha det morro i helgen

Hadde forresten vært morsomt å se oppdaterte bilder av den lille bamsehunden din, Niinna!

Skrevet

Så spennende!

Vi skal også ha hund på prøve, men ikkje før litt ut i desember, og viss eg kjenner meg sjølv rett så klarer eg nok ikkje å gi den i fra meg igjen(viss alt går bra så blir den her) :rolleyes:

Dette er da ei basenji tispe, så ifølge alle "rykta" så blir dette ei stor omveltning for oss! Men vi er SÅ innstilt på det at det blir berre deilig med litt liv i leiren :icon_fun:

Skrevet
Så lurt, da, og så bra at dere har funnet en hund dere kan låne! Håper det går bra og at faren din ikke ragerer på den eller andre hunder dere eventuelt senere vil låne!

Hvilke andre forhåndsregler tar dere, hvis dere tar noen? Tenker på om dere tenker å bade den ofte, ikke ha i møbler etc.?

Vi skal ikke gjøre noe som gjør at det kan få problemer for eieren. Som feks; la den tigge (tror jeg hun sa) og sove i sengene og sånt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...