Gå til innhold
Hundesonen.no

Border Collien Lucas


Monika!

Recommended Posts

Skrevet

Lucas er en Border Collie valp som er født 18 juni 2005. han er 3mnd. (11.sept)

Han er en leken og bestemt valp! har ikke skreket etter hverken mor eller søsken. han biter en del men det er vel normalt :D

Han er veldig glad i mat, spiser LABB for øyeblikket, men skal bytte, vet ikke til hvilket for enda. tenkte på pro plan men får se når sekken blir mindre :wink:

Gleder meg veldig til han blir eldre da, valpetiden er jo en fantastisk tid men også ekstremt krevende :P

Han sover ikke lenge om morgenen,men det håper jeg forandrer seg. hehe :)

Ja ja her er noen bilder av Lucas.. :)

Bilde052.jpg

Bilde044.jpg

Bilde037.jpg

DSCF0894.jpg

DSCF0862.jpg

  • Svar 83
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Så søt da! Hehe, kult at øynene var brune på noen bilder og knall blå på noen andre, men det er vel kanskje pga. blitsen.. .Uanstt var han kjempefin! :)

Skrevet

Det er rart man elsker valper, herlig var han.

Også så uskyldig han ser ut :)

Regner vell med at han ikke er slik hele iden?!?! :):D:P

Skrevet

hihi han blir litt høyere på pæra her ja! :) ja blitsen,(dumme blits! hehe) øynene skinner blåaktig når de får lys på seg, ikke bare på bilder faktisk, men mere på bilder..å nei han er ikke så uskyldig hele tiden hehe :) jeg regner med at bitingen blir over snart hehe :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Visste ikke helt hvor jeg skulle legge dette men legger det her jeg. :)

Idag så var Lucas og katta mi på samme rom, blir litt mye knurring og fresing fra hennes side ja ;) mens han sukker og knurrer litt innimellom, tror ikke dette går så bra som jeg trodde jeg :lol: her er to bilder iallefall ;)

Bilde064400x300.jpg

Skyter rygg og knurrer til han.

Bilde066400x300.jpg

Vil heller opp å spise enn å se på den dumme hunden 8) :P

Skrevet

Nå har jeg fått skaffa meg photoshop :D så sitter å fikser litt her nå. :D her er ett bilde jeg laga ut fra forklaringen jeg fant på alt mulig:

Bilde044i.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

En liten oppdatering fra lucas, noen bilder fra hytta, ble ikke så mange bilder var så elendig vær så var ikke ute annet enn for å gå på do :wink:

Bilde109.jpg

sove på sofaen.

Bilde107.jpg

Bilde105.jpg

Bilde104.jpg

Bilde094.jpg

ja kremt, sitat fra pappa "Ja han får oppi sofaen, men får ikke oppi senga!"

Der sov han i natt :)

Skrevet

Også noen bilder fra da vi var ute en dag, fikk lyst til å dele de med dere :)

Bilde091.jpg

hva gjør du nå?

Bilde090.jpg

Lurer på hva jeg gjør liggende på gresset.

Bilde088.jpg

jeg kommer jeg kommer! :)

Bilde087.jpg

Bilde080.jpg

mista godbit kanskje? hvem vet :?

Bilde079.jpg

Nam SKO!!

Bilde077.jpg

"ligg"

Bilde070.jpg

"rull rundt"

Bilde043.jpg

"gi labb"

Bilde072.jpg

Har mista to tenner,fortenner :wink:

Grunnen til at han har på båndet er fordi at jeg fant ikke langlina i farta. også er det noen naboer som er redd hund. så best å ha kontroll selv om han kommer når jeg roper :wink:

Ble litt mange bilder men :oops:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...