Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny her : )


Milano

Recommended Posts

Skrevet

Hallo!

Ville bare si hallo til alle dere på forumet.

Jeg er ei (koselig tror jeg?) jente på 21 år som bor i Fredrikstad. Har nettopp fått meg en Briard-hanne på 3 år, men liker de fleste hunder. Vanligvis så blir det en del turer i skogen og dressurøvelser og liknende for moroskyld.

Virker som et ok forum dette her.

Takk for nå! : )

(Sorry hvis jeg har en del skrivefeil, norsk er ikke morsmålet mitt.)

Skrevet

Ok.

Jeg er fra Crescentino,Nord-Italia (Piemonte).

Milano er det vanlige navnet for Rød Glente, Milano er den beste byen(men desverre utenfor Piemonte), og selfølgelig et navn også. ; )

(AC Milan er selfølgelig den beste klubben, uten at jeg er fotball fan ; ) )

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Heihei og velkommen hit!

Du skriver forresten bra norsk, det trenger du ikke bekymre deg for. Håper du finne mange interessante diskusjoner her!

Skrevet
Ok.

Jeg er fra Crescentino,Nord-Italia (Piemonte).

Milano er det vanlige navnet for Rød Glente, Milano er den beste byen(men desverre utenfor Piemonte), og selfølgelig et navn også. ; )

(AC Milan er selfølgelig den beste klubben, uten at jeg er fotball fan ; ) )

Oh my god I love italian girls ;)

Håper du vil trives her på Dyresonen - og inviter meg med til italia når det skulle være ;)

Skrevet
... og som den uforbederlige raseentusiast jeg er, lurer jeg selvsagt på hvor guttungen kommer fra ?

Det gjør du vel, men jeg er paranoid. Beklager. :(

Skrevet
Ok.

Jeg er fra Crescentino,Nord-Italia (Piemonte).

Milano er det vanlige navnet for Rød Glente, Milano er den beste byen(men desverre utenfor Piemonte), og selfølgelig et navn også. ; )

(AC Milan er selfølgelig den beste klubben, uten at jeg er fotball fan ; ) )

Velkommen hit!

Nord Italia er vakkert! Jeg elsker Gardasjøen, og har vært der 3 ganger. (I Lazise/Cisano/Bardolino) Jeg håper jeg en gang kan lære meg italiensk, får det hadde vært supert.

Drømmer litt om å flytte dit når jeg blir en gammel dame. Hehe...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...