Gå til innhold
Hundesonen.no

Her er jeg!


Mimas

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen!

Jeg er en dame på 36 år. Har drevet med hund og hundearbeid i mange år.

Oppvokst med Boxer. Gikk opp til apelmerket med en boxertispe på 7 år da jeg var 13 år gammle.

Var med mye rundt på utstilling, dresurkurs (foreldrene mine var instruktører)

Jeg hang jo med, så da var grunnlaget lagt for hundeinteressen :lol:

Har selv vært med som instruktør på lydighetskurs, gått i lydighet selv, vært konkuranseleder både på lydighet og bruks. Jeg har godtkjent eksamen som ringsekretær eksteriør, men kom ikke lenger for det kom ett barn inn i familien :o

Men fungere som ringsekeretær om noen spør!

Jeg driver litt med klipping, napping og triming av pels, men ikke til utstilligsbruk, bare "husbruk"

Raser jeg har hatt selv eller på for: Flat Coated Retriever, Briard, Dachs, Boxer, Schafer, Irsk Ulvehund + noen blandingshunder!

Akkurat nå har jeg en mix Schafer/elghund. En hann på 7 år. Han går alle øvelsene i kl I, men har ikke konkurert enda.

Vi står i startgropen for å kjøpe valp igjen. Valget er vel forsåvidt tatt, det er bare å vente på tispens løpetid.

Hender også vi tar i mot hunder som trenger ferie. dvs som ett alternativ til kennel. Vi har ingen oppstallingsplass til hundene, her blir de med som en del av familien den perioden!

Har masse "praksis" med hund, mye variert som dere forstår.

Gleder meg til å treffe flere av dere med interesse for hund! :icon_fun:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Velkommen velkommen!

Håper du finner mange interessante diskusjoner her :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...